Chelsea <span>prošla bez Čecha</span> do semifinále Anglického poháru

7. 3. 2010 19:13
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.Fotbalisté Chelsea postoupili do semifinále Anglického poháru. V nedělním čtvrtfinále i bez zraněného českého brankáře Petra Čecha udolali Stoke 2:0. Znovu se tak přiblížili obhajobě trofeje a třetímu triumfu v nejstarší fotbalové soutěži světa za poslední čtyři sezony.

Chelsea předchozí dva soutěžní zápasy prohrála, proto se potřebovala proti Stoke chytit. Zasloužil se o to hlavně Lampard, který v 35. minutě střelou zpoza vápna otevřel skóre. O půl hodiny později pak z rohového kopu našel hlavu kapitána Terryho, který definitivně rozhodl.

V druhém nedělním čtvrtfinále vedl Reading již 2:0 nad Aston Villou, birminghamský celek však po změně stran čtyřmi góly skóre otočil. O výhru 4:2 se třemi góly zasloužil norský útočník Carew. Marek Matějovský zůstal jen na lavičce Readingu.

Již v sobotu si účast v semifinále zajistil Portsmouth. O čtvrtém semifinalistovi se rozhodne v opakovaném utkání mezi Tottenhamem a Fulhamem, jejichž první zápas skončil 0:0.
Semifinálové zápasy jsou naplánované na 10. a 11. dubna. Obě utkání se odehrají na stadionu ve Wembley.

Foto: ČTK
Autor: ČTK

Další čtení

Francii čekají rozsáhlé stávky a protesty proti škrtům v rozpočtu

Zahraničí
18. 9. 2025

Křetínského EPH v pololetí stoupl zisk na 51 miliard Kč, přispěla nová akvizice

Ekonomika
18. 9. 2025

Soud v Semilech dnes opět otevře restituční kauzu Walderode

Domácí
18. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ