Čína chce být fotbalovou velmocí. Buduje tisíce akademií

22. 2. 2017 12:17
Trénink čínské reprezentace - právě její kvalitu chtějí tamní funkcionáři zvýšit.
Trénink čínské reprezentace - právě její kvalitu chtějí tamní funkcionáři zvýšit.

Čínský fotbalový svaz chce vybudovat do roku 2025 padesát tisíc akademií. Je to součást ambiciózního plánu, jak se stát fotbalovou velmocí. V posledních letech čínské kluby lákají na lukrativní podmínky hráče z Evropy, snahou svazu je pak vychovat vlastní hráče.

Původně Číňané plánovali vybudovat do roku 2020 zhruba 20 tisíc akademií, podle dnešního vyjádření místopředsedy svazu Wang Teng-fenga jsou cíle ještě vyšší. A počet akademií více než dvojnásobný.

"V každé z nich se bude učit v průměru tisíc mladých hráčů. To už je solidní způsob, jak vyhledat opravdový talent. Zlepšení čínského fotbalu už není jen pouhým snem," prohlásil Wang Teng-feng.

Další součástí projektu je kvalifikovat se na mistrovství světa, samotný turnaj pak někdy uspořádat a jednou získat titul. V současné kvalifikaci na MS do Ruska čínská reprezentace neuspěla.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Lákadly letošního armádního dne Bahna budou tanky Leopard a obrněné vozidlo CV90

Domácí
28. 5. 2026

Ve Zlíně začíná filmový festival, uvede 300 filmů z rekordních 57 zemí

Kultura
28. 5. 2026

Rolls-Royce si vybral Škodu JS jako jednoho ze dvou dodavatelů dílů reaktorů SMR

Ekonomika
28. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ