Darida o bundesligu nepřijde. Z Freiburgu přestoupil do Herthy Berlín

17. 7. 2015 12:51
Vladimír Darida.
Vladimír Darida.

Reprezentační záložník Vladimír Darida podle německého listu Bild přestoupil z druholigového Freiburgu do bundesligové Herthy Berlín. Čtyřiadvacetiletý fotbalista, který strávil ve Freiburgu dvě sezony, prý s novým zaměstnavatelem podepíše dlouholetou smlouvu.

Darida v minulém ročníku s Freiburgem sestoupil a dal najevo, že druhou nejvyšší soutěž hrát nechce. Už na konci června se objevily informace, že berlínský klub má o plzeňského odchovance zájem, ale požadovaná částka pět milionů eur (asi 136 milionů korun) se mu zdála příliš vysoká. Dříve se spekulovalo také o zájmu jiných bundesligových celků Stuttgartu a Brém, sám Darida preferoval setrvání v Německu.

Pětadvacetinásobný reprezentant přišel do Freiburgu před dvěma lety z Plzně. V bundeslize dosud odehrál 54 zápasů a vstřelil devět branek. Hertha v minulé sezoně skončila na patnáctém místě tabulky a těsně se vyhnula baráži.

Další čtení

Socha Tomáše Garrigua Masaryka před Pražským hradem

Vzkaz TGM: Jestliže jsou lidé nevzdělaní a hloupí, není možné toho moc udělat

Domácí
19. 9. 2025
ilustrační foto

Potrubím na lehátkách i koloběžkách. Rusové potřetí zkusili průnik

Zahraničí
19. 9. 2025
ilustrační foto

PŘEHLED: Doživotí si v Česku odpykává 50 lidí. Většinou za vraždy

Domácí
19. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ