Fotbalisté Dortmundu zvítězili v 27. kole německé ligy na hřišti Stuttgartu 2:1 a nejméně o týden oddálili mistrovské oslavy Bayernu Mnichov. Sedm kol před koncem ztrácejí na druhém místě na bavorský velkoklub, který čeká večer duel s Hamburkem, sedmnáct bodů.
Dortmund se dostal do vedení v 29. minutě, kdy po centru Marka Reuse prodloužil míč hlavou přesně na zadní tyč Lukasz Piszczek. Vítěz posledních dvou ročníků soutěže však o svůj náskok přišel v 63. minutě po brance Rumuna Alexandrua Maxima, který poprvé skóroval při svém čtvrtém startu v bundeslize.
Již padesátý zásah v německé soutěži si ale na druhé straně připsal Robert Lewandowski a zařídil Borussii tři body. Nejlepší střelec soutěže snadno poslal zblízka do prázdné branky pas od Piszczeka, dal svůj 20. gól v tomto ročníku a trefil se v devátém duelu za sebou.
S Dortmundem udržel krok třetí Leverkusen, který zvítězil na hřišti nováčka z Düsseldorfu 4:1. Hosté se poprvé dostali do vedení v 22. minutě díky penaltě Stephana Kiesslinga. Fortuně, za kterou odehrál celý duel stoper Martin Latka, pomohl ke srovnání vlastní gól Daniela Schwaaba krátce před přestávkou.
Bayer, v jehož sestavě chyběl bek Michal Kadlec, ale v druhé půli naplnil roli favorita. Jasnou výhru mu zařídil dvěma góly André Schürrle a těsně před koncem zpečetil skóre znovu Kiessling.
Düsseldorf má i přes porážku stále pět bodů k dobru na barážovou 16. příčku, protože Augsburg se střídajícím záložníkem Janem Morávkem prohrál 0:2 s Hannoverem. Výhru 2:0 si naopak připsal Freiburg se stoperem Pavlem Krmašem, tři body mu zařídil dvěma trefami Max Kruse.
Zdeněk Pospěch nastoupil neobvykle na levé straně obrany Mohuče, a tak v zápase s Brémami sváděl u postranní čáry přímé souboje s pravým bekem soupeře Theodorem Gebre Selassiem. Duel jejich týmů skončil nerozhodně, protože na gól mohučského Adama Szalaie už z první minuty odpověděl v 69. minutě Aaron Hunt.
Německá fotbalová liga - 27. kolo: |
Augsburg - Hannover 0:2 (61. a 90. Rausch), Düsseldorf - Leverkusen 1:4 (41. vlastní Schwaab - 22. z pen. a 87. Kiessling, 62. a 84. Schürrle), Freiburg - Mönchengladbach 2:0 (69. a 90.+1 Kruse), Mohuč - Brémy 1:1 (1. Szalai - 69. Hunt), Schalke - Hoffenheim 3:0 (71. Höger, 79. Raffael, 83. Pukki), Stuttgart - Dortmund 1:2 (63. Maxim - 29. Piszczek, 83. Lewandowski), |