Dortmund vyhrál ve Freiburgu a upevnil si druhé místo

9. 3. 2014 18:03
Dortmund vyhrál ve Freiburgu.
Dortmund vyhrál ve Freiburgu.

Fotbalisté Borussie Dortmund zvítězili v zápase 24. kola německé ligy na hřišti Freiburgu 1:0 a na druhém místě jsou nyní o čtyři body před Leverkusenem. V základní sestavě domácích nastoupili obránce Pavel Krmaš a záložník Vladimír Darida, ten byl v 66. minutě vystřídán.

V prvním poločase se hrál poměrně vyrovnaný duel, v 37. minutě navíc po střele Daridy zasáhl Sokratis Papastathopulos v pokutovém území míč rukou. Rozhodčí však penaltu nenařídil.

Utkání rozhodl v 58. minutě povedenou střelou z dálky Sebastian Kehl. Dortmundský kapitán se trefil poprvé od dubna roku 2012, kdy vstřelil rozhodující branku na hřišti Schalke. Stav 1:0 už Borussia poměrně v poklidu uhlídala, Freiburg si již mnoho šancí na vyrovnání nevytvořil.

Německá fotbalová liga - 24. kolo:

Freiburg - Dortmund 0:1 (58. Kehl),
17:30 Mohuč - Hertha Berlín.

Autor: ČTK Foto: ČTK/imago sportfotodienst/imago sportfotodienst

Další čtení

Donald Trump

Reuters: Americký mírový plán Trump opsal od Rusů, říká dokument a svědci

Zahraničí
26. 11. 2025

Na rekonstrukci centra v Lidových sadech v Liberci padne 309 milionů

Domácí
26. 11. 2025

Allianz podle zdrojů plánuje propustit až 1800 zaměstnanců, nahradí je AI

Domácí
26. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV