Drogba se do Chelsea dočasně nevrátí, FIFA zamítla jeho žádost

22. 11. 2012 17:30
Didier Drogba v národním dresu.
Didier Drogba v národním dresu.

Fotbalový útočník Didier Drogba nedostal výjimku a po skončení čínské ligy může opět hrát až se začátkem přestupního období od 1. ledna. Žádost reprezentační opory týmu Pobřeží slonoviny mezinárodní federace FIFA zamítla a padla tak šance, že by se hráč dočasně vrátil do Chelsea.

Čtyřiatřicetiletý Drogba v květnu završil osmileté působení v Chelsea triumfem v Lize mistrů a upsal se čínskému celku Šanghaj Šen-chua. Sezona už mu ale skončila, a aby se udržel ve formě pro mistrovství Afriky začínající v polovině ledna, chtěl se co nejdříve dohodnout na jiném angažmá.

FIFA v minulosti stejnou žádost zamítla i jiným světovým hvězdám, jako jsou David Beckham, Thierry Henry či Landon Donovan. Také oni si museli po konci sezony v zámořské MLS na případné hostování počkat až do Nového roku.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

Apple servis Plzeň pomůže, když iPhone začne zlobit

Domácí
24. 4. 2026
ilustrační obrázek

Městské zemědělství láká, farmáři se učí za pochodu

Domácí
24. 4. 2026
ilustrační obrázek

Vládní zmocněnec pro klima úspěšně oteplil politickou atmosféru

Domácí
24. 4. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ