Džeko má prý namířeno z Manchesteru City do Bayernu

30. 5. 2012 20:43
Bývalý útočník Teplic Edin Džeko.
Bývalý útočník Teplic Edin Džeko.

Bývalý teplický útočník Edin Džeko by měl podle spekulacích německých a britských médií přestoupit z Manchesteru City do Bayernu Mnichov. Finalista Ligy mistrů už se prý s bosenským fotbalovým reprezentantem domluvil a záleží na jednání klubů. Sportovní ředitel Bayernu Christian Nerlinger však dohodu s Džekem popřel.

Džeko už v bundeslize působil v barvách Wolfsburgu, který ho koupil v roce 2007 z Teplic za více než sto milionů korun. V Německu získal s týmem mistrovský titul a stal se králem střelců. Loni v lednu odešel do Manchesteru City za zhruba 800 milionů korun. Jeho tým sice letos vybojoval anglický titul, k němuž Džeko přispěl 14 góly ve 30 zápasech, v nabité konkurenci v kádru ale často začínal mezi náhradníky.

Podle agentury SID se v současnosti cena šestadvacetiletého fotbalisty pohybuje mezi 20 až 25 miliony eur (515 až 643 milionů korun).

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

Venkovní betonová dlažba, která promění terasu i prostranství kolem domu

Domácí
1. 7. 2026

Xbox hlásí rekordní předobjednávky GTA 6. Přesná čísla ale nezveřejnil

Věda a technika
30. 6. 2026

Microsoft výrazně zdraží Xbox Series X a Series S. Nové ceny začnou platit v srpnu

Věda a technika
29. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ