Eto'o už nebude kapitánem Kamerunu, rozhodl ministr

26. 8. 2014 19:34
Útočník Samuel Eto'o přišel o funkci kapitána kamerunské fotbalové reprezentace.
Útočník Samuel Eto'o přišel o funkci kapitána kamerunské fotbalové reprezentace.

Útočník Samuel Eto'o přišel o funkci kapitána kamerunské fotbalové reprezentace. Podle národní fotbalové federace o tom rozhodl ministr sportu. Novým kapitánem se stal záložník Stéphane Mbia ze Sevilly.

Třiatřicetiletý Eto'o, který je po odchodu z Chelsea momentálně bez angažmá, vedl Kamerun při nepovedeném vystoupení na mistrovství světa. V Brazílii prohrál jeho tým všechny tři zápasy ve skupině, po debaklu 0:4 s Chorvatskem navíc někteří hráči čelili podezření z ovlivnění duelu.

Eto'o byl během šampionátu kritizován kvůli stávce kamerunského týmu, kterou si snažil vynutit vyšší bonusy. Čtyřnásobný nejlepší fotbalista Afriky se nyní neobjevil ani v nominaci kouče Volkera Finkeho pro závěrečnou část kvalifikace na kontinentální šampionát, což může naznačovat, že se Eto'ova reprezentační kariéra chýlí ke konci.

Další čtení

Horner končí po 20 letech v čele týmu formule 1 Red Bull

Sport
9. 7. 2025

Sourozenci z Přerovska zameškali ve škole 900 hodin, rodičům hrozí vězení

Domácí
9. 7. 2025

V Rusku je nejvíc těžkých zločinů za celé roky. Z války se vracejí trestanci

Zahraničí
9. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ