Ferguson: Už <span>žádné rozhovory.</span> Až do konce mé kariéry

30. 9. 2008 22:00
Trenér Manchesteru United Alex Ferguson.
Trenér Manchesteru United Alex Ferguson.

Trenér Manchesteru United Alex Ferguson.Britští novináři mohou zapomenout na rozhovory s trenérem fotbalistů Manchesteru United Alexem Fergusonem. Před úterním zápasem Ligy mistrů v dánském Aalborgu jim totiž oznámil, že už nehodlá snášet překrucování svých slov a omezí s nimi kontakty na nezbytné minimum.

"Už ode mne žádnou pomoc nečekejte," vzkázal novinářům před zápasem. Naštvalo ho prý především to, jakým způsobem britské deníky v červenci interpretovaly jeho zamyšlení nad stavem kádru Chelsea.

Manchester byl tehdy na soustředění v jihoafrickém Durbanu a sám Ferguson si přál setkat se s novináři. Ti si ale vzápětí vyložili po svém jeho slova o tom, že se Chelsea už sotva zlepší, protože má v týmu hodně hráčů po třicítce a v takovém věku vzestup výkonnosti příliš často nenastává. Většina anglických deníků pak jeho slova parafrázovala. "Chelsea je na titul příliš stará, říká Ferguson," hlásal titulek i v respektovaném Guardianu.

"Tehdy jsem vám pomohl, a neměl jsem to dělat. Odteď je mi jedno, jak daleko za námi letíte, rozhovor prostě nedostanete," prohlásil skotský kouč. Svůj slib hodlá dodržet až do konce kariéry a s veřejností bude komunikovat jen při povinných tiskových konferencích.

Foto: Reuters

Autor: ČTK

Další čtení

V Olomouci se porouchalo vyhlídkové kolo, uvízlé lidi z něj evakuovali hasiči

Domácí
22. 11. 2025

Trump po kritice spojenců připustil, že jeho plán pro Ukrajinu není finální

Zahraničí
22. 11. 2025

Klimatická dohoda COP30 přináší více peněz pro chudé, nezmiňuje fosilní paliva

Zahraničí
22. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV