Ibrahimovič penězům šejků neodolal, přestoupí do PSG

17. 7. 2012 20:10
Zlatan Ibrahimovič opět mění dres.
Zlatan Ibrahimovič opět mění dres.

Švédský útočník Zlatan Ibrahimovic přijal nabídku smlouvy v Paris St. Germain. Zkompletuje tak přestup v hodnotě 65 milionů eur, v rámci kterého se do Francie přesunul spolu s brazilským obráncem Thiagem Silvou z AC Milán.

Přestup obou fotbalistů potvrdil majitel milánského týmu Silvio Berlusconi už minulý čtvrtek. Thiago Silva se v bohatém pařížském klubu na smlouvě dohodl v sobotu, známému švédskému kanonýrovi trvala jednání o tři dny déle. Zítra ho klub představí na tiskové konferenci.

"Dohodli jsme se, je to hotové, Zlatan už je náš hráč a bude tu psát historii," prohlásil sportovní ředitel PSG Leonardo. Brzy jednatřicetiletý Švéd hrál za AC v posledních dvou sezonách s bilancí 55 gólů v 85 zápasech. Předtím nastupoval za Barcelonu, Inter či Juventus.
Ibrahimovice by měl v AC nahradit Mattia Destro, o jehož přestupu již představitelé italského vicemistra začali jednat se Sienou.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

ilustrační foto

Náklaďák zabil muže v odstavném pruhu D6. Měnil kolo a neoznačil místo

Domácí
3. 7. 2025
Diogo Jota (uprostřed) při zápase Česko - Portugalsko, utkání 5. kola skupiny A2 fotbalové Ligy národů, 24. září 2022

Zemřel útočník Jota z Liverpoolu i s bratrem. Praskla jim pneumatika

Sport
3. 7. 2025
ilustrační foto

Prezident udělil čtyři milosti. I samoživitelkám. Děti by přišly o mámu

Domácí
3. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ