Juventus slaví zlatý hattrick. Potřetí v řadě vyhrál titul

4. 5. 2014 17:17
Radost fotbalistů Juventusu.
Radost fotbalistů Juventusu.

Fotbalisté Juventusu Turín mají již před pondělní dohrávkou 36. kola italské ligy jistý 30. mistrovský titul. Druhý tým tabulky AS Řím totiž překvapivě prohrál na stadionu poslední Catanie 1:4 a na Juventus ztrácí nedosažitelných osm bodů. Turínský tým vyhrál Serii A potřetí za sebou.

Catania, která se před 36. kolem nacházela na posledním místě, vedla ve 34. minutě již 2:0. Obě branky vstřelil záložník Mariano Izco. Nejprve mu patičkou v pokutovém území přihrál Sebastián Leto, druhou trefu pak Izco přidal, když se Catania dostala do protiútoku po nepovedené rozehrávce hostů. Do konce poločasu snížil po přihrávce Alessandra Florenziho Francesco Totti, jenž se trefil poosmé v sezoně.

V 55. minutě ale brankář De Sanctis vyrazil Letovu střelu pouze na Gonzala Bergessia, který nekompromisně zakončil. Na konečných 4:1 pak upravil střelou ze střední vzdálenosti Pablo Barrientos.

Catania, jejíž dres obléká také Jaroslav Plašil, o bod přeskočila Livorno, které prohrálo v Udine 3:5. Na nesestupovou sedmnáctou příčku ztrácí dvě kola před koncem tři body.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

ilustrační foto

Celkový veřejný dluh USA poprvé překonal hranici 40 bilionů dolarů

Zahraničí
20. 8. 2026
V jihočeské metropoli začal 52. ročník zemědělského veletrhu Země živitelka.

V Českých Budějovicích začala Země živitelka, před branami čekaly stovky lidí

Domácí
20. 8. 2026

Akumulace jako klíč k moderní energetice. MND spouští druhé velkokapacitní úložiště.

Domácí
20. 8. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ