Klopp po remíze zuřil. Výsledek ovlivnil rozhodčí, řekl kouč Reds

4. 2. 2018 21:20
Trenér fotbalistů Liverpoolu Jürgen Klopp.
Trenér fotbalistů Liverpoolu Jürgen Klopp.

Trenér fotbalistů Liverpoolu Jürgen Klopp byl po infarktovém závěru duelu proti Tottenhamu rozlícen kvůli dvěma nařízeným penaltám ve prospěch hostů. Tu první v 87. minutě útočník "Kohoutů" Harry Kane neproměnil, v páté minutě nastavení se už ale nemýlil a stanovil konečné skóre 2:2.

"Bylo zřejmé, že oba kvalitní týmy chtěly vyhrát, ale výsledek je hodně ovlivněn rozhodnutími pomezního rozhodčího. Nerozumím ani jedné z penaltových situací. Před tou první to byl jasný ofsajd. Neuvěřitelné, nevím, o čem tam diskutovali," popsal německý kouč situaci před pokutovým kopem v 87. minutě. Kane v době přihrávky stál v nepovoleném postavení, míč ale ještě tečoval domácí stoper Dejan Lovren.

Kane se následně snažil obejít s míčem gólmana Lorise Kariuse, který proti němu vyběhl a zasáhl jej. Nařízenou penaltu ale anglický reprezentant neproměnil a pokračovalo se za stavu 1:1.

V 91. minutě předvedl na druhé straně Mohamed Salah povedené sólo a vrátil "Reds" vedení, ani to ale domácím nestačilo. O chvíli později nařídil rozhodčí Jonathan Moss na radu pomezního sudího další penaltu ve prospěch Tottenhamu poté, co stoper Virgil van Dijk zasáhl ve vápně Erica Lamelu.

"Ano, van Dijk se ho dotkl, ale všichni víme, že Lamela ten kontakt vyhledává," okomentoval situaci pro BBC Klopp. "Pokud by rozhodčí měli takový metr celý zápas, dobře. Ale v prvním poločase nebylo odpískáno hodně tvrdých zákroků. A pak v případě nejjemnějšího souboje v utkání rozhodne, že to je faul," dodal bývalý trenér Dortmundu a Mohuče.

Kane se k penaltě postavil i podruhé a tentokrát nedal Kariusovi šanci. Zaznamenal tak jubilejní 100. trefu v Premier League.

Klopp litoval neproměněných šancí svých svěřenců a zároveň uznal kvalitu soupeře. "Tottenham hrál dobrý fotbal, my jsme ve středu pole trochu zaostávali fyzicky. V defenzivě jsme mohli hrát lépe, ale měli jsme dostatek šancí, abychom vyhráli. A také bychom zvítězili, kdyby nedošlo k těm rozhodnutím," zakončil padesátiletý rodák ze Stuttgartu.

Autor: ČTK Foto: ČTK , PA/Martin Rickett

Další čtení

V nemocnici zemřel muž, kterého postřelili policisté. Útočil nožem na ženu

Domácí
30. 4. 2025
ilustrační foto

Ze čtyř sociálních dávek bude jenom jedna superdávka. Senát to schválil

Ekonomika
30. 4. 2025
ilustrační foto

Vodácká sezóna na Teplé Vltavě začíná. Ale není voda, rozhodnou milimetry

Sport
30. 4. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ