Kouč Hiddink na lavičce Ruska skončí. <span>Povede Liverpool?</span>

13. 2. 2010 11:40
Trenér Guus Hiddink plánuje konec u ruské reprezentace.
Trenér Guus Hiddink plánuje konec u ruské reprezentace.

Trenér Guus Hiddink plánuje konec u ruské reprezentace.Trenér Guus Hiddink skončí na lavičce ruské fotbalové reprezentace letos v červnu, kdy mu vyprší smlouva. Dohodl se na tom s novým prezidentem svazu Sergejem Fursenkem. S národním mužstvem postoupil nizozemský kouč do semifinále mistrovství Evropy 2008, na letošní světový šampionát se ale Rusové nekvalifikovali.

Hiddink v deníku De Telegraaf uvedl, že se s Fursenkem domluvil na ukončení spolupráce. "Dohodli jsme se na tom už teď, aby federace měla dost času na hledání nástupce," napsal třiašedesátiletý trenér, který vedl například Real Madrid nebo reprezentace Nizozemska, Koreje a Austrálie.

O svých budoucích plánech nehovořil, už v minulosti ale naznačil, že by se rád vrátil do anglické ligy. V Premier League působil už v uplynulé sezoně, kdy čtyři měsíce jako dočasný trenér vedl londýnskou Chelsea, nyní se v médiích spekuluje především o zájmu Liverpoolu.

Podle agentury AP není vyloučeno ani to, že by Hiddink mohl krátkodobě převzít některý z týmů, který postoupil na letošní světový šampionát. Možné je například jeho angažmá v Nigérii.

Foto: archiv

Autor: ČTK

Další čtení

Zahájení festivalu Karlovy Vary se ponese ve vzpomínkách na Jiřího Bartošku

Domácí
4. 7. 2025

Inflace v Turecku v červnu zvolnila na 35,1 procenta, zůstává nejvyšší v Evropě

Ekonomika
4. 7. 2025

Senát schválil trestní reformu i přes výhrady k samostatným peněžitým trestům

Domácí
3. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ