Manchester City nasázel Chelsea šest branek, opět zářil Agüero

10. 2. 2019 16:55
Christian Eriksen z Tottenhamu ve chvíli, kdy skóroval do sítě Leicesteru.
Christian Eriksen z Tottenhamu ve chvíli, kdy skóroval do sítě Leicesteru.

Fotbalisté Manchesteru City díky hattricku Sergia Agüera a dvěma gólům Raheema Sterlinga deklasovali ve šlágru 26. kola anglické ligy Chelsea 6:0. Argentinský reprezentant vstřelil druhý hattrick na domácím hřišti v Premier League za sebou a s celkovými jedenácti třígólovými zápasy za jeden tým v anglické lize vyrovnal rekord slavného útočníka Alana Shearera.

Domácí po 25 minutách hry vedli už 4:0. Skóre otevřel ve 4. minutě Sterling, jenž dorazil míč do odkryté brány. O devět minut později se poprvé v zápase trefil výstavní střelou z 20 metrů Agüero, který vypálil nechytatelně pod břevno.

Do poločasu přidal Agüero ještě svou druhou branku a po změně stran proměnil s přehledem penaltu. Představení na Etihad Stadium ukončil v 65. minutě, kdy přenechal místo střídajícímu Gabrielu Jesusovi. Zmar Chelsea pak završil druhou brankou v utkání Sterling. Manchester City se po výhře posunul na první místo před Liverpool, který má však o zápas méně.

Londýnský celek utrpěl nejhorší porážku v lize od roku 1991, kdy prohrál s Nottighamem 0:7. Hosté klesli na šesté místo za Arsenal.

Tottenham porazil na domácím hřišti Leicester 3:1 a po čtvrté ligové výhře v řadě je třetí pět bodů za Manchesterem City a Liverpoolem. Před středečním duelem Ligy mistrů s Dortmundem jsou "Kohouti" i bez zraněného anglického kapitána Harryho Kanea ve skvělé formě. Naopak Leicester se trápí. Mistr z roku 2016 získal z posledních pěti duelů pouhý bod.

Skóre otevřel první brankou v ročníku Premier League kolumbijský obránce Sánchez, který využil centru od Dána Eriksena. Po změně stran mohli hosté vyrovnat, ale reprezentační útočník Vardy neproměnil penaltu. Domácí zvýšili vedení zásluhou Eriksena, který z hranice vápna zamířil přesně k levé tyči a překonal krajana Schmeichela.

Vardy částečně odčinil zahozenou penaltu a v 76. minutě snížil na 2:1. Pojistku tří bodů přidal v nastaveném čase velkým sólem Korejec Son Hung-min.

Anglická fotbalová liga - 26. kolo:

Tottenham - Leicester 3:1 (33. Sánchez, 63. Eriksen, 90.+1 Son Heung-Min - 76. Vardy), Manchester City - Chelsea 6:0 (13., 19. a 56. z pen. Agüero, 4. a 80. Sterling, 25. Gündogan).
Autor: ČTK Foto: ČTK/PA/John Walton

Další čtení

Protesty proti Trumpovi zaplnily ulice měst po celých Spojených státech

Zahraničí
19. 10. 2025

Lékaři letos zachytili nejvíc případů borreliózy od roku 1986, téměř 8000

Domácí
19. 10. 2025

Poválečné osídlení pohraničí byla největší vnitřní migrace v českých dějinách

Domácí
19. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ