Manchester <span>nezíská všechny trofeje.</span> Vypadl z poháru

19. 4. 2009 20:20
Manchester vypadl z Anglického poháru.
Manchester vypadl z Anglického poháru.

Manchester vypadl z Anglického poháru.Fotbalisté Manchesteru United vypadli v semifinále Anglického poháru, v němž podlehli Evertonu po bezbrankovém průběhu 2:4 na penalty. Svěřenci Alexe Fergusona tak přišli o naději vyhrát všechny soutěže v sezoně. Liverpoolský klub si zahraje o vítězství v nejstarší fotbalové soutěži světa 30. května ve Wembley s Chelsea.

Šestý Everton dělí v tabulce Premier League od vedoucího Manchesteru 19 bodů, ale na hřišti rozdíl nebyl znát. I proto, že kouč Ferguson dal šanci většinou náhradníkům. Ze sestavy, která ve středu vybojovala v Portu postup do semifinále Ligy mistrů, nastoupili jen obránci Rio Ferdinand a Nemanja Vidič a záložník Anderson.

Poprvé se objevil v základní jedenáctce United sedmnáctiletý italský útočník Federico Macheda, který v minulých ligových zápasech zařídil svými góly obhájcům titulu vítězství. Tentokrát se ale po boku Carlose Téveze neprosadil.

Hrdinou zápasu ve Wembley se stal bývalý gólman Machesteru Tim Howard, jenž chytil v rozstřelu pokusy Dimitara Berbatova a Ferdinanda. Za Everton neuspěl pouze v úvodu Tim Cahill. Po trefě Phila Jagielky mohli začít hráči v modrých dresech slavit první účast ve finále Anglického poháru po 14 letech.

Manchesteru, který už v sezoně vyhrál mistrovství světa klubů, zůstává ve hře o titul v Premier League, Ligovém poháru a Lize mistrů, kde je obhájcem trofeje.

Foto: Reuters

Autor: ČTK

Další čtení

Matky, mámy a maminky dnes mají svátek, v Česku se slaví víc než sto let

Domácí
11. 5. 2025

Praha 4 chce jiné než dosud používané názvy budoucích stanic metra D

Domácí
11. 5. 2025

Před Rudolfinem otevřou scénu ke zhlédnutí úvodního koncertu Pražského jara

Kultura
11. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ