Manchester proti Chelsea. <span>Galerie bez diamantu</span>

3. 4. 2010 07:54
Rooney se zranil v Lize mistrů.
Rooney se zranil v Lize mistrů.

Rooney se zranil v Lize mistrů.Výstavní galerie přišla o nejvzácnější diamant. Manchester United bez zraněného Waynea Rooneyho? Poloviční. Tedy dle odhadů a předpokladů. A zrovna dnes jdou Red Devils na Chelsea. V zápase, jenž ovlivní boj o titul.

Čísla jsou jasná. Manchester United, první místo, 72 bodů. Chelsea, druhé místo, 71 bodů. Rooney, nejlepší střelec United se světovou formou, zraněný, mimo (až tři týdny). Drogba, útočná hvězda Chelsea, lačný po dalším gólovém zabíjení.

Souboj střelců se konat nebude. Bitva velkých rivalů a titulových soků ano.

"Každý si uvědomujeme Rooneyho důležitost. Je to fantastický hráč, který má výbornou sezonu. Jeho zranění je pro nás výhodou, ale někdy absence klíčového hráče vyburcuje mužstvo k lepšímu výkonu," říká pro deník Guardian trenér Chelsea Carlos Ancelotti.

"Rooney bude teď tři týdny spát," usmívá se Alex Ferguson, kouč Manchesteru. "Je to pro nás samozřejmě ztráta. Ale pořád máme dost kvalitních útočníků," věří.

Zatímco Anglie se těší na megašlágr, oba trenéři jeho důležitost spíše degradují. Sice ji respektují, avšak třeba Ancelotti říká: "Samozřejmě, je to boj dvou nejlepších týmů ligy. Ale já stále tvrdím, že o mistrovi se rozhodne až na konci sezony, v posledním kole."

Nakonec přesto burcuje: "Remíza nám na Old Traffordu nestačí, my chceme zvítězit. Důležité to bude hlavně pro psychiku. Kdo vyhraje, tomu ještě naroste sebevědomí v dalších zápasech."

Luxusní zápas začíná dnes ve 13.30, přímým přenosem vysílá Nova sport.

Foto: ČTK/AP

Autor: - kva -

Další čtení

Prezident Pavel nevyloučil, že bude znovu kandidovat. Má velkou podporu

Domácí
Aktualizováno: 22. 1. 2026 22:09
ilustrační foto

Chcete lyžovat? Podmínky jsou skvělé. Na běžky je ale dost zmrzlý sníh

Domácí
22. 1. 2026
ilustrační foto

Každý desátý kolem je cizinec. Přibývá jich a potřebujeme je. Zvykejme si

Ekonomika
22. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ