Anglická liga
Manchester sfoukl Chelsea, Liverpool utrpěl debakl
18.09.2011 19:18
Fotbalisté Manchesteru United ve šlágru anglické ligy doma jednoznačně přehráli Chelsea a zvítězili 3:1. Brankář hostů Petr Čech mohl inkasovat další góly, Wayne Rooney ale nastřelil tyč a neproměnil pokutový kop.
"Rudí ďáblové" v nové sezoně zůstávají stoprocentní a v čele tabulky unikli o dva body městským rivalům City, kteří ztratili vedení 2:0 ve Fulhamu.
Manchester na soupeře vlétl a do vedení se dostal už v 8. minutě, když se zřejmě z mírného ofsajdu trefil Chris Smalling. Vedení zdvojnásobil osm minut před koncem prvního poločasu Nani a přiblížil svému týmu osmnácté ligové vítězství na Old Trafford v řadě.
Anglická fotbalová liga - 5. kolo: |
Tottenham - Liverpool 4:0 (68. a 90.+3 Adebayor, 7. Modrič, 66. Defoe), Fulham - Manchester City 2:2 (56. Zamora, 75. Murphy - 18. a 46. Agüero), Sunderland - Stoke 4:0 (5. Bramble, 11. vlastní Woodgate, 28. Gardner, 59. Larsson), Manchester United - Chelsea 3:1 (8. Smalling, 37. Nani, 45. Rooney - 46. Torres. |
Na 3:0 zvýšil těsně před přestávkou Wayne Rooney a devátou brankou unikl v čele tabulky střelců Sergiu Agüerovi. V druhé půli mohl přidat další góly, nastřelil ale tyč a při pokutovém kopu uklouzl a vysoko přestřelil. Stal se tak už desátým střelcem, který v novém ročníku Premier League z penalty neuspěl, zatímco jen osm fotbalistů se dosud z 11 metrů trefilo.
Trápící se útočník Fernando Torres sice hned po přestávce svým druhým gólem od lednového přestupu do Chelsea smazal nulu na svém gólovém účtu v nové sezoně, přesto ale patří ke smutným hrdinům zápasu. Osm minut před koncem ve stoprocentní šanci netrefil prázdnou branku, a zápas proto nezdramatizoval kontaktním gólem.
Liverpool si veze debakl z Tottenhamu
Fotbalisté Liverpoolu utrpěli debakl 0:4 na hřišti Tottenhamu. Tři branky dostali během poslední půlhodiny, když dohrávali bez vyloučených Charlieho Adama a Martina Škrtela.
První gól Tottenhamu zaznamenal Luka Modrič technickou ranou z hranice pokutového území.
Honbu za srovnáním svěřencům Kennyho Dalglishe brzy zkomplikoval Adam, který už po necelé půlhodině dostal druhou žlutou kartu za ostrý faul. V 62. minutě navíc rozhodčí Mike Jones poslal pod sprchy i Slováka Škrtela. Od lednového příchodu nového kouče to byla první liverpoolská vyloučení.
Domácí výhodu dvou mužů v poli využili, záhy se trefil Jermain Defoe a hned z další akce zakončil exhibičně Emmanuel Adebayor. Tožský forvard, který v Londýně hostuje z Manchesteru City, ještě v nastaveném čase podtrhl debakl soupeře a v novém působišti má bilanci tří branek ve dvou zápasech.
City poprvé selhalo
První body v sezoně ztratil Manchester City. Bohatý tým přitom směřoval pohodlně za šestým ligovým vítězstvím, když se podruhé v zápase trefil Sergio Agüero už ve 12. vteřině druhé půle. Nová argentinská posila v té chvíli zlepšila svou bilanci na osm gólů v pěti zápasech.
Domácí Fulham, na jehož lavičce strávili celý zápas čeští fotbalisté Zdeněk Grygera a Marcel Gecov, ale zásluhou zásahů Bobbyho Zamory a kapitána Dannyho Murphyho srovnal na konečných 2:2. Svěřenci Martina Jola sice ovlivnili hru o čelo tabulky, ale sami v sezoně ještě nevyhráli a mají pouhé tři body za remízy.
Diskuse
Diskuze u článků starších půl roku z důvodu neaktuálnosti již nezobrazujeme. Vaše redakce.