Mancini skončil v Petrohradu. Převezme reprezentaci?

13. 5. 2018 12:16
Roberto Mancini.
Roberto Mancini.

Zenit Petrohrad rozvázal smlouvu s Robertem Mancinim, jenž by se měl stát trenérem reprezentačního týmu své rodné Itálie. Třiapadesátiletý kouč se loni v bohatém ruském klubu upsal do roku 2020, nyní se však obě strany dohodly na ukončení kontraktu bez dalších kompenzací.

Podle listu Gazzetta dello Sport by měl Mancini příští týden podepsat s Italskou fotbalovou federací dvouletou smlouvu, jež mu ročně zajistí dva miliony eur (51 milionů korun). V Zenitu si přitom mohl údajně vydělat 13 milionů eur (331 milionů korun).

Mancini už v minulosti trénoval několik předních evropských klubů, například Inter Milán, Galatasaray či Manchester City, který dovedl v roce 2012 k prvnímu anglickému titulu po 44 letech. Petrohrad je kolo před koncem ruské ligy pátý v tabulce.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Andrey Pronin

Další čtení

premiér Andrej Babiš (ANO)

„Nic neumíte, jenom škodit“: Babiš místo věcné debaty zaútočil na opozici osobními urážkami

Domácí
16. 4. 2026
ilustrační obrázek

Středoškoláci vymysleli náramek, který zachraňuje životy. Vyhráli s ním olympiádu

Věda a technika
16. 4. 2026
ilustrační obrázek

Ukrajina podnikla na frontě už přes 100 útoků pozemními roboty

Zahraničí
16. 4. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ