Messi získal Zlatou kopačku, Ronaldo skončil až desátý

22. 5. 2017 14:17
Lionel Messi získal čtvrtou Zlatou kopačku v kariéře.
Lionel Messi získal čtvrtou Zlatou kopačku v kariéře.

Fotbalový kanonýr Lionel Messi z Barcelony získal počtvrté v kariéře Zlatou kopačku určenou pro nejlepšího střelce evropských lig. Během sezony nastřílel 37 gólů a vyhrál před Basem Dostem ze Sportingu Lisabon, který v Portugalsku dal 34 branek.

Argentinská superstar získala Zlatou kopačku už v sezonách 2009/10, 2011/12 a 2012/13, ve které zaznamenala rekordních 50 gólů. V tomto ročníku navázal na spoluhráče Luise Suáreze, který střelcům vládl loni. Předtím dvakrát triumfoval Cristiano Ronaldo z Realu Madrid, který letos skončil až desátý.

Za Messim a Dostem skončili Pierre-Emerick Aubameyang z Dortmundu, Robert Lewandowski z Bayernu Mnichov a loňský vítěz Suárez. Druhé místo by podle počtu branek mělo připadnout Edinsonovi Cavanimu z PSG, ale francouzská liga má nižší koeficient, což ho odsunulo až na devátou příčku.

Počet bodů Jméno Klub Počet gólů
74 Lionel Messi Barcelona 37
68 Bas Dost Sporting Lisabon 34
62 Pierre-Emerick Aubameyang Dortmund 31
60 Robert Lewandowski Bayern 30
58 Luis Suárez Uruguay 29
Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Papež Lev XIV. vyzval k míru na Ukrajině a k zastavení bojů v Pásmu Gazy

Zahraničí
11. 5. 2025

Matky, mámy a maminky dnes mají svátek, v Česku se slaví víc než sto let

Domácí
11. 5. 2025

Praha 4 chce jiné než dosud používané názvy budoucích stanic metra D

Domácí
11. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ