Náhrada za Göetzeho, Dortmund získal záložníka De Bruyneho

14. 5. 2013 10:21
Kevin de Bruyne.
Kevin de Bruyne.

Fotbalisté Dortmundu získali místo odcházejícího Maria Götzeho, jenž přestupuje do Bayernu Mnichov, jiného talentovaného mladíka. Podle listu Bild se vedení Borussie dohodlo s belgickým záložníkem Kevinem de Bruynem, jenž tuto sezonu strávil na hostování ve Werderu Brémy.

Jednadvacetiletý De Bruyne je od loňska kmenovým hráčem Chelsea, kde měl kontrakt do roku 2017. Borussia se s ním údajně domluvila na nové smlouvě do roku 2018 a čeká ji ještě jednání s londýnským klubem o výši odstupného. Podle Bildu by mělo jít o částku kolem 15 milionů eur (388 milionů korun).

V belgické reprezentaci debutoval De Bruyne už v devatenácti letech a nyní má na kontě 11 zápasů a dva góly. Za Brémy se v tomto ročníku trefil osmkrát a dalších devět branek připravil.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

ilustrační foto, nákladní loď s obilím

Rusko podle Ukrajiny zasáhlo raketami tureckou loď, nejméně pět lidí zahynulo

Zahraničí
19. 7. 2026

Kyjev podle ministra čelil největšímu ruskému raketovému útoku od začátku invaze

Zahraničí
19. 7. 2026
ilustrační obrázek

Šéf ŘSD: V roce 2029 budeme potřebovat až 140 miliard, zastropování známek je politická hra

Domácí
19. 7. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ