Neapol odmítla nabídku za Cavaniho. Plzeňští fanoušci uvidí hvězdu

27. 12. 2012 06:00
Edison Cavani.
Edison Cavani.

Vedení fotbalistů Neapole odmítlo nabídku 55 milionů eur (1,38 miliardy korun) za přestup uruguayského útočníka Edinsona Cavaniho. Aurelio de Laurentiis, prezident italského klubu, který se v únorovém druhém kole Evropské ligy utká s Plzní, zájemce nekonkretizoval.

Kolem Cavaniho bylo rušno už v létě, toužil po něm například Paris St. Germain. Filmový producent De Laurentiis ale už dříve varoval, že hráče neprodá ani za 50 milionů eur. "Je to bojovník, naši příznivci ho zbožňují. Chci ho u nás udržet, proto jsem odmítl nabídku na 55 milionů," řekl dnes rozhlasové stanici Marte.

Pětadvacetiletý Cavani je hlavní hvězdou osmifinalisty minulého ročníku Ligy mistrů. V posledních třech letech stabilně patří mezi nejlepší střelce evropských lig, v této sezoně dal v Serii A v neapolském dresu 13 branek. V uruguayské reprezentaci má na kontě 45 zápasů a 13 gólů.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

Slovenský e-shop GymBeam získal 30 milionů eur od dvou nových investorů

Ekonomika
25. 11. 2025

Zisk skupiny Euromedia, do níž patří Luxor, loni meziročně klesl, tržby stouply

Ekonomika
25. 11. 2025
Bývalý prezident JAR Jacob Zuma a jeho dcera Duduzile Zuma-Sambudla

Dcera bývalého prezidenta JAR čelí obvinění z najímání mužů do ruských uskupení bojujících na Ukrajině

Zahraničí
24. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV