Nechoďte do Srbska, neplatí, varuje fotbalisty asociace

5. 1. 2017 10:31
Horkokrevní srbští fanoušci.
Horkokrevní srbští fanoušci.

Asociace profesionálních fotbalistů FIFPro varovala hráče před působením v Srbsku. Loňský průzkum ukázal, že 68 procent fotbalistů v tamních klubech nedostává včas výplaty a 89 procent bylo k přestupu do balkánské země dotlačeno.

"V Srbsku jde o ostudné porušování základních práv profesionálních fotbalistů. V podstatě tam neplatí žádné zákony," citovala agentura SID generálního sekretáře FIFPro Thea van Seggelena. "Dokud se situace nezlepší, tak hráče vyzýváme, aby tam nechodili," dodal.

Podle FIFPro vedení srbského svazu z komise, která řeší spory fotbalistů s kluby, propustilo zástupce hráčské asociace a místo něj tam dosadilo dva členy spřízněné s kluby. Statistiky asociace navíc ukazují, že za poslední dva roky se polovina hráčů z nejvyšší soutěže obrátila kvůli sporům se zaměstnavateli na soud.

"Když podepíšete v Srbsku smlouvu, máte padesátiprocentní šanci, že skončíte před soudem," uvedl předseda srbské hráčské asociace a bývalý obránce pražské Sparty Mirko Poledica.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Holdingu Porsche loni klesl zisk, více se zaměří na investice do výroby zbraní

Ekonomika
26. 3. 2026
ilustrační foto

Na Nymbursku je deváté ohnisko ptačí chřipky, v chovu je přes 8000 kachen

Domácí
26. 3. 2026
ilustrační fotografie

Rybářství Třeboň zahájilo provoz automatu na čerstvé ryby v Třeboni

Domácí
26. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ