Nedvědův Juventus si vyhlédl zlínskou naději, Macek míří do Turína

22. 7. 2013 14:59
Šestnáctiletý fotbalista Roman Macek bude působit v Juventusu Turín.
Šestnáctiletý fotbalista Roman Macek bude působit v Juventusu Turín.

Šestnáctiletý fotbalista Roman Macek bude působit v Juventusu Turín. Talentovaný záložník Zlína podepsal s italským mistrem, v jehož vedení působí bývalý reprezentační kapitán Pavel Nedvěd, roční smlouvu s opcí na přestup.

"S Romanem a jeho rodinou jsme zvolili po pečlivé rozvaze klub, který je v Itálii výjimečný tím, že sází na vlastní odchovance, kteří projdou jeho mládežnickými týmy," uvedl hráčův agent Viktor Kolář na webu společnosti Sport Invest Group.

"Jde o jednoho z nejtalentovanějších českých mladých hráčů, jeho schopnosti se mohou v Juventusu ideálně rozvíjet," doplnil Kolář.

Macek, jenž si připsal 14 startů v juniorských reprezentačních výběrech, prý měl více zájemců. "Stará dáma" však zaujala nejvíce. "Od první chvíle na nás Juventus a dění v jeho zákulisí dělalo výborný dojem, právě sázka na mladé hráče a to, jakým způsobem se jim věnují, nás přesvědčila," vysvětlil hráčův otec Roman.

Další čtení

Spor o Grónsko lze řešit diskusí v rámci NATO, řekl prezident Pavel

Zahraničí
15. 1. 2026

Obrana odsouhlasila modernizaci letiště Čáslav za 5,33 miliardy korun bez DPH

Domácí
15. 1. 2026

Posádka mise Crew-11 se kvůli zdravotnímu problému astronauta vrátila na Zemi

Zahraničí
15. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ