Nesnášenlivost v Manchesteru. City prý <span>brzy ovládne svět</span>

24. 1. 2010 08:00
Fanoušci City oslavují vítězství nad United.
Fanoušci City oslavují vítězství nad United.

Fanoušci City oslavují vítězství nad United.Poté, co v minulém týdnu porazil Manchester City v Ligovém poháru nepřítele ze svého města Machester United, zavládla v klubu zvláštní mocenská euforie. A vztahy s United se pak ještě zhoršily.

Zatímco trenér Robert Mancini klidní situaci a hovoří o stále potřebě "tvrdě pracovat", jeho nadřízení otevírají pusu čím dál více.

Šejkové, kteří vlastní Citizens, často mluví o vysokých cílech, na to už si všichni zvykli. Teď si přisadil v Daily Mailu i výkonný ředitel klubu Garry Cook. "Je to jasné. Blíží se čas, kdy budeme nejcennějším, nejlepším a největším klubem světa my. A nikoliv Manchester United," vykřikl Cook.

O rivalitě mezi oběma celky netřeba mluvit, odjakživa se nesnášejí. V současnosti však dochází ke změně, či alespoň určité metamorfóze rolí. Citizens byli tím chudším, slabším, otloukanějším. Pohybovali se ve středu tabulky, bojovali i o sestup. S arabskými penězi se vše radikálně otáčí, City míří do elitní společnosti.

Carlos Tévez"Vím, že někteří lidé neradi slyší o tom, že budeme nejlepší. Ale to mi je jedno. Já to budu říkat pořád, protože prostě jednoduše věřím, že to tak skutečně bude. Máme neuvěřitelné možnosti a je jen otázkou času, kdy se ocitneme na vrcholu," řekl Cook.

"A samozřejmě, dalším krokem bude vyřazení United z Ligového poháru," připomněl středeční odvetu, v níž má City náskok 2:1.

Situace mezi městskými soky je napjatá právě i kvůli prvnímu zápasu v Ligovém poháru, kdy se do konfliktu dostali Carlos Tévez a kapitán United Gary Neville. Když dal Tévez branku, běžel k Nevillovi a rukou mu ukázal ať sklapne, čímž reagoval na kapitánova prohlášení, že Alex Ferguson udělal dobře, když pustil Téveze do City, protože Argentinec je špatný.

Reakce Nevilla? Vztyčený prostředníček. Další reakce Téveze? Do argentinských novin řekl, že je Neville blbec.

Ty dva kluby se prostě nemusí. Zvlášť teď, v dobách "arabských". 

Foto: ČTK/AP

Autor: - kva -

Další čtení

Hasiči v Brně nad ránem likvidovali požár bytu, deset lidí se nadýchalo kouře

Domácí
13. 9. 2025
Několik tisíc krojovaných účastníků prošlo centrem Uherského Hradiště při Slováckých slavnostech vína a otevřených památek.

Krojovaný průvod v Uherském Hradišti nezastavil ani déšť. Tisíce lidí zaplnily centrum města

Domácí
13. 9. 2025

Před dvaceti lety byl zavražděn Michal Velíšek. Pomohl ženě v parku

Domácí
Aktualizováno: 13. 9. 2025 13:10

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ