Oscar končí v Chelsea. Za obrovské peníze míří do Číny

23. 12. 2016 09:49
Brazilec Oscar si v Číně přijde na velice dobré peníze.
Brazilec Oscar si v Číně přijde na velice dobré peníze.

Brazilský fotbalový reprezentant Oscar zamíří v zimním přestupním období do čínské ligy. Hráč anglické Chelsea se dohodl na angažmá v Šanghaji SIPG, čínský klub za něho podle zpráv médií zaplatí 60 milionů eur (asi 1,62 miliardy korun).

Pětadvacetiletý Brazilec se v Šanghaji, kterou vede portugalský trenér André Villas-Boas, v lednu připojí ke krajanům Hulkovi a Elkesonovi. Lukrativní smlouva mu podle nepotvrzených informací zaručuje plat 400.000 liber (12,7 milionu korun) týdně.

V Chelsea Oscar působil od roku 2012, kdy přišel za 25 milionů liber z Internacionalu. Za londýnský klub odehrál 203 zápasů, v nichž si připsal 38 gólů. Během svého angažmá s Chelsea slavil triumf v Premier League a Evropské lize i vítězství v Ligovém poháru.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Duka se Slovákům omlouval za Čechy, kteří je poučují o demokracii, píší média

Zahraničí
5. 7. 2025

Miliardář Musk oznámil vznik nové strany v USA, ponese název Amerika

Zahraničí
5. 7. 2025

Forman měl silný vliv na začátek mé kariéry, uvedl Douglas ve Varech

Domácí
5. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ