Pelé byl opět hospitalizován, jeho stav není vážný

27. 11. 2014 05:00
Legendární Pelé.
Legendární Pelé.

Druhou hospitalizaci v krátké době legendárního brazilského fotbalisty Pelého si vyžádal zánět močových cest. Diagnózu, o které spekulovala média, v oficiálním středečním prohlášení potvrdilo vedení kliniky v Sao Paulu. Kdy by mohl být trojnásobný mistr světa propuštěn, ale zástupci nemocnice neuvedli.

Čtyřiasedmdesátiletý Pelé skončil znovu v lékařské péči devět dní poté, co opustil nemocnici Alberta Einsteina po operaci ledvinových kamenů. Při běžné pooperační kontrole totiž lékaři odhalili infekci močových cest. Podle oficiálního prohlášení dostává Pelé nitrožilně antibiotika a jeho stav je stabilní.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP/Francois Mori

Další čtení

ilustrační obrázek

Rekordní horká noc? Meteorologové nevylučují pokoření maxima z roku 2013

Domácí
27. 6. 2026
ilustrační obrázek

Ambiciózní cíle Bundeswehru v ohrožení. Bude muset Německo oživit povinné odvody?

Zahraničí
27. 6. 2026
ilustrační obrázek

Od července méně na pojistném i paušální dani. Stát mění pravidla pro živnostníky

Domácí
27. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ