Pelé byl opět hospitalizován, jeho stav není vážný

27. 11. 2014 05:00
Legendární Pelé.
Legendární Pelé.

Druhou hospitalizaci v krátké době legendárního brazilského fotbalisty Pelého si vyžádal zánět močových cest. Diagnózu, o které spekulovala média, v oficiálním středečním prohlášení potvrdilo vedení kliniky v Sao Paulu. Kdy by mohl být trojnásobný mistr světa propuštěn, ale zástupci nemocnice neuvedli.

Čtyřiasedmdesátiletý Pelé skončil znovu v lékařské péči devět dní poté, co opustil nemocnici Alberta Einsteina po operaci ledvinových kamenů. Při běžné pooperační kontrole totiž lékaři odhalili infekci močových cest. Podle oficiálního prohlášení dostává Pelé nitrožilně antibiotika a jeho stav je stabilní.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP/Francois Mori

Další čtení

ilustrační obrázek

Bitva u Waterloo se kvůli horku nekoná: Organizátoři upřednostnili bezpečnost před historií

Zahraničí
26. 6. 2026
Ministr zahraničí Petr Macinka (Motoristé sobě) a ministr práce a sociálních věcí Aleš Juchelka (ANO) na schůzi Poslanecké sněmovny. U řečnického pultu hovoří poslankyně Pirátů Irena Ferčíková Konečná

Sněmovna schválila konec zákona o státní službě. Úředníky čeká režim podle zákoníku práce

Domácí
26. 6. 2026
ilustrační obrázek

Česko před branami teplotního rekordu: Meteorologové očekávají přes 41 stupňů

Domácí
26. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ