Piqué zatajil příjmy. Na daních musí doplatit dva miliony eur

10. 7. 2019 09:55
Gerard Piqué nepřiznal příjmy z prodeje osobnostních práv v letech 2008 až 2010.
Gerard Piqué nepřiznal příjmy z prodeje osobnostních práv v letech 2008 až 2010.

Barcelonský obránce Gerard Piqué neuspěl s odvoláním a musí doplatit na daních 2,1 milionu eur (přes 53 milionů korun). Dvaatřicetiletý mistr světa a Evropy je dalším slavným fotbalistou, kterého španělské úřady přistihly při daňových únicích. Piqué podobně jako jiné hvězdy zatajil příjmy z prodeje osobnostních práv v letech 2008 až 2010.

Už v prosinci 2016 soud nařídil Piquému uhradit dlužnou daň ve výši 1,5 milionu eur plus 600 tisíc eur jako pokutu. Trojnásobný vítěz Ligy mistrů se proti rozhodnutí odvolal, ale v úterý byl verdikt potvrzen.

Kvůli daňovým únikům ve výši 14,5 milionu eur hrozí ve Španělsku trest i jeho partnerce, kolumbijské zpěvačce Shakiře.

Různě vysoké pokuty a navíc i podmíněné tresty vězení dostali v minulých letech například Piquého spoluhráč Lionel Messi či Cristiano Ronaldo, Luka Modrić a Marcelo z Realu Madrid.

Autor: ČTK Foto: ČTK , EFE/Raul Caro

Další čtení

ilustrační obrázek

Ševcův syn, který obul svět – příběh Tomáše Bati

Domácí
1. 4. 2026
ilustrační obrázek

Povinné kamery na jatkách startují: hrozí pokuty až 200 tisíc

Domácí
1. 4. 2026
Česko - Dánsko, finále play off evropské části kvalifikace o postup na mistrovství světa ve fotbale

Česko slaví historický postup na MS! Dánsko padlo v penaltovém rozstřelu

Sport
1. 4. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ