Pizzaro se počtvrté vrací do Brém. Ve Werderu ukončí kariéru

30. 7. 2018 10:48
Útočník Claudio Pizarro se vrací do Wenderu Brémy.
Útočník Claudio Pizarro se vrací do Wenderu Brémy.

Peruánský fotbalový útočník Claudio Pizarro přichází počtvrté a podle svých slov naposledy do Brém. Nejlepší zahraniční kanonýr v bundesligové historii podepsal s Werderem roční smlouvu a plánuje v něm ukončit kariéru.

Devětatřicetiletý Pizzaro poprvé přestoupil do Brém v roce 1999 z týmu Alianza Lima a strávil na severu Německa dvě sezony. Vrátil se v roce 2008, nejprve na hostování z Chelsea a poté na přestup a odehrál za Werder čtyři roky. Další dvě sezony hájil barvy Brém od roku 2015. Autor 192 bundesligových gólů (ve 446 zápasech) působil také dvakrát v Bayernu Mnichov a své poslední angažmá v Kolíně nad Rýnem letos zakončil sestupem.

"Jsem nadšený, že budu moci zakončit kariéru v klubu, v němž jsem v Evropě začínal. Jsem připraven předávat své zkušenosti, ale samozřejmě jsem se vrátil i kvůli střílení gólů," řekl Pizarro.

Pětaosmdesátinásobný reprezentant se i kvůli slabé sezoně v Kolíně, kde vstřelil jen jeden gól, nedostal do nominace na mistrovství světa, na němž se Peru představilo poprvé po 36 letech.

Autor: ČTK Foto: ČTK/imago sportfotodienst/imago sportfotodienst

Další čtení

ilustrační foto

Benzín a nafta zdražily o halíře. Žádnou paniku, v Rusku jsou na tom mnohem hůř

Ekonomika
18. 9. 2025
ilustrační foto

Odmítač očkování i covidu může dostat tři roky. U soudu je drzý, trvá na "pravdě"

Domácí
18. 9. 2025
ilustrační foto

Před pěti lety otrávili Bečvu. Podle rybářů není stále v kondici, nikoho nepotrestali

Domácí
18. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ