Postih za rasismus: fanoušek Chelsea dostal doživotní zákaz

30. 7. 2019 17:02
Příznivci Chelsea bude kvůli rasistickým urážkám přístup na Stamford Bridge odepřen.
Příznivci Chelsea bude kvůli rasistickým urážkám přístup na Stamford Bridge odepřen.

Fotbalová Chelsea potrestala nejmenovaného fanouška za rasistické nadávky hráčům při ligovém utkání s Manchesterem City doživotním zákazem vstupu na stadion. Dalších pět příznivců se na Stamford Bridge nepodívá rok až dva.

Terčem nadávek byl především útočník hostujícího celku Raheem Sterling a případem se zabývala i policie, ale k obvinění z rasismu nenašla dost důkazů. Chelsea se však i přesto na základě vlastního vyšetřování rozhodla problematické příznivce potrestat.

"Názor státního zastupitelství respektujeme, ale my jsme chtěli především zjistit, jestli obvinění porušili návštěvní řád," uvedla Chelsea v prohlášení. "Vzali jsme v potaz řadu důkazů včetně výpovědí, videozáznamu nebo názoru dvou odborníků na odezírání ze rtů, kteří se shodli na tom, že šlo o rasistické urážky," dodal.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Kamaryt Michal

Další čtení

ilustrační foto

Krádež kabelů ochromila pražské vlaky. Problémy trvaly devět hodin

Domácí
21. 12. 2025

Koncert v pražském kostele U Salvátora připomněl tragédii na filozofické fakultě

Domácí
21. 12. 2025

Na Štědrý den se bude v Praze opět rozlévat rybí polévka. Víme, kde

Domácí
Aktualizováno: 21. 12. 2025 14:50

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV