Real chce mít ze San Bernabéu nejreprezentativnější budovu na světě

15. 11. 2012 21:31
Stadion Realu San Bernabéu.
Stadion Realu San Bernabéu.

Stadion fotbalového Realu Madrid projde v příští letech rekonstrukcí. Slavný San Bernabéu dostane novou střechu a vnější plášť a jeho kapacita se zvýší z 85.454 na 90.000 míst.

Renovaci stadionu otevřeného v roce 1947 dnes schválila madridská radnice a regionální vláda. Výši nákladů neoznámily. Práce mají probíhat v letech 2013 až 2015 vždy v letní pauze.

"Chceme, aby se náš stadion stal jednou z nejreprezentativnějších budov v Madridu i na světě," uvedl šéf Realu Florentino Pérez.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

Eva Hejduková z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy zkoumá jev tzv. sněžných květů způsobený sněžnými řasami

Zelený sníh v lese: málo známý jev láká vědce i varuje před změnou klimatu

Věda a technika
21. 4. 2026
ilustrační obrázek

Jed na krysy v dětské výživě: Firma ignorovala e-mail vyděrače tři týdny – skleničky se mezitím prodávaly!

Zahraničí
21. 4. 2026
ilustrační obrázek

Britský premiér obvinil úředníky, že zatajili informace při jmenování Mandelsona

Zahraničí
21. 4. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ