Řekové tvrdě potrestali Panathinaikos za válku na tribunách

23. 3. 2012 10:35
Za řádění svých fanoušků dostal Panathinaikos tvrdý trest.
Za řádění svých fanoušků dostal Panathinaikos tvrdý trest.

Fotbalisty Panathinaikosu Atény přijde řádění jejich fanoušků v nedohraném nedělním šlágru proti Olympiakosu Pireus hodně draho. Svaz jim odečetl body, budou muset sehrát několik zápasů před prázdnými tribunami a zaplatit pokutu 252.000 eur (6,23 milionu korun).

Disciplinární komise Řecké fotbalové federace v noci na dnešek sáhla k přísným trestům. Panathinaikosu odebrala tři body v této sezoně, s dvoubodovým mankem nastoupí klub do dalšího ročníku a navíc nedohraný duel prohrál kontumačně 0:3. Čtyři domácí zápasy musí navíc Panathinaikos absolvovat bez diváků.

Po rozhodnutí svazu je tak souboj o titul v řecké lize prakticky rozhodnutý. Olympiakos, jenž měl před nedělním duelem čtyřbodový náskok, má nyní po odpočtu a kontumační výhře o deset bodů víc než jeho velký rival. Do konce sezony přitom zbývá už jen pět zápasů.

Zápas prvního s druhým byl v neděli předčasně ukončen osm minut před koncem za stavu 1:0 pro Olympiakos. Domácí fanoušci totiž začali házet na tribuny i hrací plochu zápalné lahve, stadion hořel na třiceti místech. Odhadem bylo zadrženo na 60 lidí, zranění utrpělo několik desítek fanoušků i policistů.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

Stavbu obchvatu Přeštic o tři měsíce zpozdí výzkum archeologů

Domácí
12. 7. 2025

Vltavská vodní elektrárna ve Štěchovicích po letní opravě najede na plný výkon

Ekonomika
12. 7. 2025

Asociace: Počet asistenčních zásahů kvůli hnízdům hmyzu se loni zdvojnásobil

Domácí
12. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ