Sága Mahríz: Alžířan stále trucuje, zmešká i zápas proti City

8. 2. 2018 17:55
Rijád Mahriz stále trucuje.
Rijád Mahriz stále trucuje.

Trucující útočník Leicesteru Rijád Mahriz zmešká i zápas proti Manchesteru City, kam chtěl v lednu přestoupit. Jeho zaměstnavatel však nabídku vedoucího týmu anglické ligy odmítl. Vedení City bylo ochotno za alžírského fotbalistu zaplatit 65 milionů liber, což by byl klubový rekord, Leicester však požadoval o 30 milionů více.

Mahriz, který měl výrazný podíl na předloňském senzačním triumfu Leicesteru v Premier League, si postavil hlavu a nechodí ani na tréninky. Trenérovi Claudu Puelovi chyběl už ve třech zápasech a podle francouzského kouče nenastoupí ani v sobotu.

"Doufám, že si to Rijád srovná v hlavě a vrátí se do týmu. Nejlepší by bylo znovu se k nám připojit a užívat si fotbal," uvedl Puel na dnešní tiskové konferenci. "Je to úžasný hráč a fotbal miluje. Se spoluhráči má dobré vztahy, musí se vrátit a hrát," dodal kouč. K tomu, zda Mahriz absentuje se svolením klubu, se nechtěl vyjádřit.

Mahriz je s osmi góly druhým nejlepším střelcem Leicesteru v tomto ligovém ročníku. Tým bez něj v Premier League podlehl Evertonu a remizoval se Swansea. V tabulce je osmý.

Autor: ČTK Foto: Facebook: Riyad Mahrez

Další čtení

ilustrační foto

Pokusy o záchranu velryby nekončí. Zvednou ji vaky a povezou na plachtě

Zahraničí
18. 4. 2026
Den proti úložišti, protestní akce proti výstavbě úložiště jaderného odpadu

„Jde do tuhého.“ Obce na Klatovsku se bouří proti jadernému úložišti a blokují silnice

Domácí
18. 4. 2026
ilustrační obrázek

Štvanice ožije hudbou i diskusemi – United Islands přidává novou scénu

Kultura
18. 4. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ