Senzační prohra Barcelony. Nestačila na nováčka

11. 9. 2010 20:44
Fotbalistům Barcelony tentokrát do smíchu příliš nebylo.
Fotbalistům Barcelony tentokrát do smíchu příliš nebylo.

Fotbalisté mistrovské Barcelony ve 2. kole španělské ligy na svém hřišti nečekaně prohráli s Hérculesem Alicante 0:2. Oba góly nováčka nejvyšší soutěže vstřelila letní paraguayská posila z Dortmundu Nelson Valdez.

Katalánský velkoklub na Nou Campu v ligovém zápase prohrál poprvé od loňského května a nenavázal na úvodní suverénní vítězství 3:0 ze Santanderu. Papírový outsider, který se vrátil mezi elitu po třinácti letech, porazil Barcelonu v domácí soutěži potřetí za sebou a připsal si první body v sezoně.

Úvodní branku vstřelil Valdez ve 27. minutě a skóre zdvojnásobil z povedeného protiútoku po hodině hry. Debutující francouzský útočník v dresu Alicante David Trezeguet navíc v závěru spálil stoprocentní brankovou šanci.

Premiéra v domácím dresu se nepovedla bývalému liverpoolskému záložníkovi Javieru Mascheranovi, který odehrál jen úvodní poločas.

Vstup do sezony se zatím daří Valencii, která doma porazila Santander 1:0 a i podruhé naplno bodovala bez inkasované branky. Zápas rozhodl v poslední minutě prvního poločasu nizozemský záložník Maduro.

Úspěšný byl i Real Madrid, který porazil Pamplonu na svém hřišti 1:0 a poprvé s koučem Mourinhem v domácí soutěži zvítězil.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ