Supertalent Thiago by mohl z Barcelony zamířit do United

7. 7. 2013 12:49
Thiago Alcántara slaví gól na nedávném mistrovství světa do 21 let.
Thiago Alcántara slaví gól na nedávném mistrovství světa do 21 let.

Nejlepší hráč nedávného mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let Thiago Alcántara možná zamíří z Barcelony do Manchesteru United. Podle britského listu Guardian by se mohl už v tomto týdnu stát první posilou nového trenéra anglických šampionů Davida Moyese za 17 milionů liber (513 milionů korun).

Dvaadvacetiletý záložník, který už odehrál tři zápasy i za španělský reprezentační A tým, má na Old Trafford dostat smlouvu na pět let. Do středy, kdy fotbalisté United vyrazí na třítýdenní turné do Asie a Austrálie, ale prý nejspíš přestup ještě uzavřen nebude.

Thiago je synem brazilského mistr světa Mazinha. S fotbalem začal ve Flamengu, ale od roku 2005 je hráčem Barcelony, v jejímž dresu debutoval před čtyřmi lety. Letos získal s katalánským klubem počtvrté mistrovský titul a následně slavil úspěch na ME do 21 let. Ve finále s Itálií rozhodl hattrickem o španělské výhře 4:2. 

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Papež Lev XIV. vyzval k míru na Ukrajině a k zastavení bojů v Pásmu Gazy

Zahraničí
11. 5. 2025

Matky, mámy a maminky dnes mají svátek, v Česku se slaví víc než sto let

Domácí
11. 5. 2025

Praha 4 chce jiné než dosud používané názvy budoucích stanic metra D

Domácí
11. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ