Suspendovaný rozhodčí se vydával za kolegu a pískal

14. 1. 2012 13:25
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Potrestaný bulharský fotbalový rozhodčí Lučezar Jonov řídil středeční mezinárodní přípravný zápas mezi německým Werderem Brémy a nizozemským Alkmaarem pod cizí identitou, když se vydával za svého kolegu a krajana Rajča Rajčeva.

"Tato zpráva potvrdila správnost našeho loňského rozhodnutí," prohlásil předseda komise rozhodčích Bulharské fotbalové asociace Konstantin Kostadinov. Jonov a jeho asistenti Petar Talurov a Emil Mitrev patří mezi rozhodčí, kteří byli suspendováni za pískání zápasů v Jižní Americe, o čemž neinformovali svůj národní svaz.

Počínání Jonova rozčílilo i samotného Rajčeva. Jeho nezdárný kolega totiž zápas pod jeho jménem odpískal kontroverzním způsobem. "Udělám všechny potřebné kroky k očištění svého jména," řekl Rajčev pro oficiální stránku asociace bulharských fotbalových rozhodčích.

"Dozvěděl jsem se, že v inkriminovaném zápase měl rozhodčí nastavit deset minut a nařídit kontroverzní penaltu a přímý kop v deváte minutě nastavení," uvedl Kostadinov. Werder v tomto utkání v tureckém Beleku porazil Alkmaar 2:1.

Autor: - pv -Foto: Profimedia

Další čtení

Zdravotnická záchranná služba (ZZS) Ústeckého kraje převzala před krajským úřadem deset sanitek s vybavením. Mluvčí ZZS Ústeckého kraje Prokop Voleník ukazuje vnitřní vybavení jednoho z vozidel.

Záchranáři v Ústeckém kraji vymění 27 sanitek, mají nosítka na 320 kilogramů

Domácí
9. 3. 2026

Ředitel KRNAP Robin Böhnisch končí, odvolán po dohodě s ministrem Červeným

Domácí
9. 3. 2026
ilustrační foto

25 červených karet. V Brazílii se jim fotbalový zápas hodně zvrhl do rvačky

Sport
9. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ