Tottenham povede místo Redknappa Villas-Boas

3. 7. 2012 16:11
Trenér André Villas-Boas.
Trenér André Villas-Boas.

Portugalec André Villas-Boas se stal trenérem fotbalistů Tottenhamu, kde podepsal čtyřletou smlouvu. Čtyřiatřicetiletý kouč se vrací do Londýna po čtyřech měsících; do března totiž působil necelou sezonu v konkurenční Chelsea, od níž byl odvolán.

Villas-Boas v Tottenhamu nahradí Angličana Harryho Redknappa, který skončil v červnu na White Hart Lane po téměř čtyřech letech. Spurs obsadili v minulém ročníku v tabulce Premier League čtvrté místo, které by jim za normálních okolností stačilo k postupu do Ligy mistrů. Na jejich úkor se nicméně do prestižní soutěže kvalifikovala díky vítězství ve finále nad Bayernem Chelsea.

Portský rodák Villas-Boas je považován za žáka Josého Mourinha, s nímž pracoval v Portu, Chelsea a Interu Milán. V roli hlavního trenéra dovedl v roce 2011 FC Porto k mistrovskému titulu a triumfu v Portugalském poháru i Evropské lize.

Následně ho Chelsea vykoupila za 15 milionů eur a smluvně se s ním dohodla na tříletém angažmá. To však po špatných výsledcích skončilo už po devíti měsících.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

ilustrační obrázek

Ministr slavnostně zavádí to, co Moravská galerie tiše nabízí přes dekádu

Kultura
1. 4. 2026
ilustrační obrázek

Szijjártó, který donášel Lavrovovi, radí Pavlovi, aby si dával pozor na slova

Zahraničí
1. 4. 2026
ilustrační obrázek

Lidstvo se vrací k Měsíci: Mise Artemis II odstartuje z Floridy již tento čtvrtek

Věda a technika
1. 4. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ