Tottenham zostudil Leicester, Kane rozstřílel "Lišky" čtyřmi góly

18. 5. 2017 23:06
Harry Kane v zápase s Leicesterem.
Harry Kane v zápase s Leicesterem.

Fotbalisté Tottenhamu především zásluhou čtyř gólů Harryho Kanea deklasovali v dohrávce 34. kola Premier League 6:1 loňského mistra Leicester na jeho hřišti. Anglický reprezentační útočník se díky své čtvrteční gólové explozi posunul s 26 brankami do čela tabulky střelců.

Kane vstupoval do dnešního zápasu jako třetí nejlepší kanonýr Premier League za Romelem Lukakuem z Evertonu a Alexisem Sánchezem z Arsenalu. Nyní má však před závěrečným nedělním kolem náskok dvou branek před Belgičanem a tří před Chilanem.

Druhým mužem zápasu byl Korejec Son Hung-min, jenž vstřelil zbylé dva góly a nahrál Kaneovi v 25. minutě na první trefu. Kane se podruhé prosadil dvacet minut po přestávce hlavou a v 88. a druhé nastavené minutě překonal Kaspera Schmeichela téměř identickými střelami z hranice pokutového území k pravé tyči.

Čestný úspěch Leicesteru, jejž v neděli oficiálně nahradí na anglickém trůnu Chelsea, zaznamenal v 59. minutě Ben Chilwell. Drtivé vítězství už nemohlo nic změnit na konečném druhém místě Tottenhamu, Leicester je jedenáctý.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Německý výrobce medvídků Haribo loni zaznamenal rekordní prodej

Ekonomika
6. 5. 2026
Záporoží, Ukrajina

Ruské útoky na ukrajinská města zabily dvě desítky lidí, uvedly místní úřady

Zahraničí
5. 5. 2026
ilustrační foto

V Nepálu zemřel český horolezec, patrně v důsledku otoku plic

Zahraničí
5. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ