V Itálii se zatýkalo kvůli korupci ve fotbale. Stopy vedou do Neapole

23. 5. 2016 18:56
Peníze (Ilustrační foto).
Peníze (Ilustrační foto).

Italská policie zatkla v souvislosti s vyšetřováním korupce ve fotbale deset lidí, kteří jsou podle úřadů z Neapole součástí místní mafie. Případ odstartovaly dva podezřelé zápasy druhé italské ligy z roku 2014.

Během vyšetřování policie odhalila síť lidí napojenou na místní klan, který se sice v první řadě zaměřuje na obchod s drogami, na jednom ze zmanipulovaných zápasů ale vydělal 100 tisíc eur.

"Můžeme s jistotou říct, že v některých fotbalových týmech jsou lidé, kteří nekopou jen v neděli do balonu, ale mají i řadu kontaktů a ty využívají, aby svou práci proměnili ve zločin," uvedl státní zástupce na tiskové konferenci.

Sedm ze zatčených zůstane až do soudu ve vazbě, zbývající tři jsou v domácím vězení. Vyšetřování se týká i jednoho fotbalisty z první ligy, zatykač na něho ale zatím nebyl vydán.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační fotografie

Ukrajinská média i přes soudní zákaz zveřejnila zprávu o podezřelých transakcích

Zahraničí
17. 7. 2026
zámecké zahrady, Český Krumlov

V Českém Krumlově dnes začne mezinárodní hudební festival

Kultura
17. 7. 2026

Banky v červnu poskytly hypotéky za 48,9 miliardy Kč, o 32 procent víc než loni

Ekonomika
17. 7. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ