V Londýně tekla <span>po fotbale krev.</span> Fanoušek zajel fanouška

21. 4. 2008 14:41
Ilustrační foto. Snímek je z bitky fotbalových fanoušků v Kyjevě.
Ilustrační foto. Snímek je z bitky fotbalových fanoušků v Kyjevě.

Ilustrační foto. Snímek je z bitky fotbalových fanoušků v Kyjevě.Tragická potyčka dvou fanoušků poznamenala nedělní utkání anglické fotbalové ligy mezi Aston Villou a Birminghamem. Po městském derby jeden z fanoušků najel autem do jiného a způsobil mu zranění, jimž mladý muž po převozu do nemocnice podlehl.

Podle svědků citovaných bulvárním deníkem The Sun šlo o úmyslný útok, jehož oba aktéři se hlásili k Aston Ville.

Podle hlasů z místa nehody se šestadvacetiletý muž oblečený v klubovém dresu dostal s řidičem do hádky, na jejímž konci se na něj auto naplno rozjelo a odhodilo ho o několik metrů dál.

"Neměl šanci," uvedl jeden ze svědků. Napadený po převozu do nemocnice těžkým zraněním podlehl.

Policie večer oznámila, že u stadionu zadržela ihned po incidentu dvacetiletého řidiče vozu Volkswagen Golf, podezřelého z vraždy.

Derby v druhém největším anglickém městě provázely i další výtržnosti, a tak se objevily spekulace, že šlo o vyřizování účtů mezi fanouškovskými skupinami. Policejní mluvčí však dnes ráno oznámil, že i útočník zřejmě patří k fanouškům Aston Villy.

Ilustrační foto:  ČTK/AP

Autor: ČTK

Další čtení

ilustrační obrázek

Ruční kosa a hrábě v akci: Dobrovolníci budou pečovat o vzácné louky na Vysočině

Domácí
23. 6. 2026
ilustrační obrázek

Procházka za uměním: Olomouc ožije maďarskými vizemi a nezávislou tvorbou

Kultura
23. 6. 2026
Markéta Vondroušová z České republiky během čtvrtého kola tenisového turnaje US Open

Tvrdý verdikt pro Markétu Vondroušovou. Tenisová komunita kritizuje čtyřletý zákaz činnosti

Sport
23. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ