Valencia stále neporažena, Mourinhův Real jen remizoval

25. 9. 2010 22:55
Valencia vládne španělské lize.
Valencia vládne španělské lize.

Fotbalisté Valencie porazili v 5. kole španělské ligy Gijón na jeho hřišti 2:0, zůstávají v domácí soutěži neporaženi a vedou neúplnou tabulku o dva body před Realem Madrid, který nečekaně remizoval 0:0 na hřišti nováčka z Levante.

Hosté s netopýrem ve znaku rozhodli zápas v Gijónu už v úvodní desetiminutovce a naplno bodovali i ve třetím ligové venkovní utkání v sezoně. Premiérovou branku ve Španělsku si připsala letní turecká posila z Galatasaraye Mehmet Topal, náskok o dvě minuty později zdvojnásobil útočník Soldado svým prvním ligovým zásahem v dresu Valencie.

Real sice také zůstal neporažen, ale ve druhém ze tří venkovních zápasů uhrál pouze bezbrankovou remízu. Také skóre 6:1 je vzhledem k útočné síle madridského celku za očekáváním.

Svěřenci Josého Mourinha sice na hřiště Levante dominovali, ale znovu neproměnili několik slibných šancí. Domácí, kteří v úvodních třech kolech inkasovali nejvíce branek ze všech týmů, udrželi čisté konto podruhé za sebou a minimálně do nedělních zápasů opustili sestupové příčky.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Slavnostní otevření tří nových komunitních domů pro seniory s Alzheimerovou chorobou nebo jinými typy demencí

Diakonie otevřela v Krabčicích moderní bydlení pro lidi s Alzheimerovou chorobou

Domácí
20. 5. 2026
ilustrační obrázek

Europarlament: Slovensko ohrožuje právní stát, Komise má prověřit čerpání fondů

Zahraničí
20. 5. 2026
ilustrační obrázek

Obce v Krkonoších bijí na poplach: finalistovi výběrového řízení na ředitele KRNAPu nevěří

Domácí
20. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ