Včelíny na stadionu. Německé St. Pauli bude vyrábět med

5. 4. 2016 15:55
FC St. Pauli dostál pověsti neortodoxního klubu a jako první profesionální mužstvo v Německu bude vyrábět svůj vlastní med.
FC St. Pauli dostál pověsti neortodoxního klubu a jako první profesionální mužstvo v Německu bude vyrábět svůj vlastní med.

FC St. Pauli dostál pověsti neortodoxního klubu a jako první profesionální mužstvo v Německu bude vyrábět svůj vlastní med. Druholigový fotbalový tým umístil do areálu svého stadionu dva včelíny, čímž chce upozornit na potřebu ochrany tohoto hmyzu.

Klub z kultovní hamburské čtvrti, jehož fanouškovská základna vyrostla z punkového hnutí a levicového křídla, pojmenuje vyprodukovaný med Ewaldbienenhonig. Je to slovní hříčka odvozená od jména trenéra Ewalda Lienena a slova "Bienen", německého výrazu pro včely.

"Včely budou létat za potravou do okruhu tří kilometrů. Doufáme tedy, že místní obyvatelé budou mít kvetoucí balkóny, aby mohli včely přivítat," uvedl šéf klubu Andreas Rettig. "Jiní mají balkóny na to, aby na nich slavili tituly, my je máme pro včely," dodal s narážkou na Bayern Mnichov, jenž své úspěchy slaví s fanoušky na balkóně radnice.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační obrázek

Macinka kritizuje krok prezidenta Pavla: Ústavní činitelé by na sebe žaloby podávat neměli

Domácí
23. 6. 2026
ilustrační obrázek

MŠMT drasticky krátí dotace na sportovní soutěže, letos dá méně než polovinu

Domácí
23. 6. 2026
ilustrační obrázek

Jízda na elektrokoloběžce v Novém Boru skončila úrazem, žena měla 3,33 promile

Domácí
23. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ