Vedení Barcelony půjde před soud. Kvůli Neymarovi

3. 6. 2014 18:35
Brazilec Neymar.
Brazilec Neymar.

Zástupci fotbalové Barcelony a bývalý prezident katalánského klubu Sandro Rosell budou podle agentury Reuters vypovídat před soudem. Důvodem je podezření z daňového úniku při přestupu brazilského útočníka Neymara ze Santosu.

Barcelonu začaly úřady vyšetřovat poté, co vyšlo najevo, že dvaadvacetiletá hvězda loni v květnu nepřišla za původně avizovaných 57 milionů eur, ale za téměř sto milionů. A právě z vyšší částky klub údajně nezaplatil daň.

Barcelona sice v únoru zaplatila dlužnou částku 13,5 milionu, podle médií tak ale učinila především proto, aby se vyhnula vysokému úroku z prodlení, který by ji v případě uznání viny čekal.

Kvůli nesrovnalostem kolem Neymarova transferu navíc odstoupil prezident klubu Sandro Rosell, přestože jakékoliv pochybení striktně odmítl.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Slovenský prezident vypsal na 4. července referendum, bude zahrnovat dvě otázky

Zahraničí
21. 4. 2026
Tim Cook, 22. března 2026

Tim Cook po 15 letech opustí post generálního ředitele společnosti Apple

Ekonomika
21. 4. 2026
ilustrační foto

Analytici: Cenové stropy reagují se zpožděním, příští dny budou paliva zdražovat

Ekonomika
20. 4. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ