Zklamaný Ibrahimovic: Chtěl jsem dát gól a slavit jako bůh

6. 1. 2020 20:58
Zlatan Ibrahimovic.
Zlatan Ibrahimovic.

Bezgólovou remízou začal své druhé angažmá v AC Milán švédský útočník Zlatan Ibrahimovic. Po zápase se Sampdorií Janov ho mrzelo, že nedokázal prolomit střelecké trápení slavného týmu, který neskóroval už v třetím utkání italské ligy za sebou.

"Chtěl jsem se dostat na hřiště, dát gól a pak ho slavit jako bůh před tribunami," uvedl Ibrahimovic, který se dostal na trávník v 55. minutě místo Poláka Krzysztofa Piateka.

Osmatřicetiletý kanonýr nastupoval za AC už v letech 2010 až 2012 a v roce 2011 mu pomohl k zatím poslednímu mistrovskému titulu. Na konci minulého roku podepsal s milánským klubem smlouvu do konce sezony s opcí na další rok.

"Měl jsem v sobě spoustu adrenalinu a emocí, které jsem v sobě nosil devět nebo deset let. Můj vztah s fanoušky je pořád parádní a je pro mě velkou motivací," řekl Ibrahimovic, který dříve oblékal i dres městského rivala Interu či Juventusu.

AC Milán vyšel střelecky naprázdno ve třetím ligovém utkání za sebou a v tabulce je dvanáctý. "Je vidět, že týmu chybí sebevědomí a agresivita v koncovce, proto nejsme efektivní. Musíme přijít na to, co je potřeba udělat, abychom z tohohle mužstva dostali maximum. Jsem tu čtyři dny a udělám všechno pro to, aby Milán zase šlapal. Chybí tady víra," uvedl bývalý dvojnásobný nejlepší střelec italské ligy, který na podzim skončil v Los Angeles Galaxy.

Podle trenéra Stefana Pioliho měla Ibrahimovicova přítomnost ihned pozitivní vliv na tým. "Vnesl do našeho mužstva charakter, ale nedokázali jsme hráče s jeho parametry využít, do vápna šlo málo centrů. Skoro celý zápas jsme odehráli na soupeřově polovině, ale chyběla kvalita a bez toho se dá těžko vyhrát," řekl Pioli.

Autor: ČTK Foto: ČTK/imago sportfotodienst/PETTER ARVIDSON via www.imago-images.de

Další čtení

Hasiči zasahují 25. října 2025 u požáru skladovací haly v Bohušovicích nad Ohří na Litoměřicku

Požár skladu s pyrotechnikou je pod kontrolou. Škoda 30 milionů

Domácí
26. 10. 2025

Trump se s Putinem nesetká, dokud nebude možné uzavřít mírovou dohodu

Zahraničí
Aktualizováno: 26. 10. 2025 01:45

Havlíček: ANO, SPD a Motoristé se dohodli na návrhu programu vlády

Domácí
Aktualizováno: 26. 10. 2025 01:47

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ