Záložník Marek Jarolím přestoupil z Teplic do Číny

Sport
4. 3. 2013 11:21
Marek Jarolím (vpravo) ještě v době, kdy hrál za Slavii.
Marek Jarolím (vpravo) ještě v době, kdy hrál za Slavii.

Marek Jarolím si jako třetí český fotbalista vyzkouší čínskou superligu. Z Teplic ho získal na přestup celek Chang-čou Greentown, kde zkušený záložník podepsal smlouvu na dva roky s opcí na další rok. Informoval o tom web čínského klubu.

Osmadvacetiletý odchovanec Sparty bude v Číně nosit dres s číslem 10 a měl by pomoci Chang-čou zlepšit jedenáctou příčku z minulé sezony. Nový ročník začne v Číně v pátek. Jarolím bude jedním ze čtveřice cizinců v týmu.

Jarolím má na kontě v dresech Sparty, Mladé Boleslavi, Plzně, Slavie a Teplic 194 ligových startů a 31 branek. Naposledy nastoupil v prvním jarním kole proti Dukle, kdy Teplicím gólem z přímého kopu přispěl k remíze 1:1. V sobotním duelu v Příbrami už chyběl.

Dosavadní českou stopou v Číně byli Václav Němeček, který působil v letech 1998 a 1999 v klubu Dalian Wanda, a Robert Caha. Ten v roce 2001 hrál za celek Šenjan Lions.
Soutěž si vyzkoušeli i trenéři. Josef Jarabinský společně s Miroslavem Koubkem vedl Tchien-ťin a Miroslav Jirkal v roce 2011 dělal asistenta v celku Jiangsu Sainty F.C.

Autor: ČTK Foto: Robert Sedmík

Další čtení

ilustrační foto

Skandál v tureckém fotbalu. 150 rozhodčích jelo v nelegálních sázkách

Sport
27. 10. 2025
ilustrační foto

Olympiáda v Mnichově 100 let po Hitlerově? Záměr je o krok blíž skutku

Sport
26. 10. 2025

Messi se v Miami dohodl na nové smlouvě, v klubu zůstane do roku 2028

Sport
23. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ