Zemřel bývalý fotbalový obránce Švach

Sport
29. 5. 2020 09:42
Švach jako trenér.
Švach jako trenér.

Bývalý fotbalový obránce Jaroslav Švach ve čtvrtek zemřel ve věku 47 let. V samostatné české lize nastupoval za Zlín, za který odehrál 180 ligových zápasů a vstřelil 16 branek. O jeho úmrtí informoval Zlínský deník, podle nějž podlehl cévní mozkové příhodě.

S výjimkou krátkého angažmá ve Slušovicích a Piešťanech působil Švach ve Zlíně jako hráč v letech 1993 až 2007. Po konci angažmá u "Ševců" odehrál osm utkání za kazašskou Astanu a poté hrál krátce za Opavu.

Po konci hráčské kariéry se nejprve věnoval trénování a poté se vrhl na dráhu agenta. Zastupoval například záložníka Patrika Hellebranda, který počátkem roku přestoupil ze Slovácka do mistrovské Slavie.

Podle klubového webu uctí Zlín jeho památku v sobotním domácím duelu 26. kola proti Ostravě minutou ticha.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/Fotobanka ČTK/Ovesný Luděk

Další čtení

ilustrační obrázek

Korea porazila Salvador 1:0. Trenér: Salvador hraje podobným stylem jako Česko

Sport
4. 6. 2026
ilustrační foto

Kouč volejbalistek Athanasopulos označil výhru nad domácí Čínou za neuvěřitelnou

Sport
3. 6. 2026
ilustrační obrázek

Zlatý gól ve 71. minutě: Finové ukradli Švýcarům sen na domácím ledě

Sport
1. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ