Zlatan zvažuje velký návrat do repre. Chtěl by být něco platný

Sport
2. 3. 2018 10:21
Zlatan Ibrahimovič připustil, že by si na MS V Rusku rád zahrál v reprezentaci.
Zlatan Ibrahimovič připustil, že by si na MS V Rusku rád zahrál v reprezentaci.

Švédský kanonýr Zlatan Ibrahimovic by se kvůli mistrovství světa v Rusku mohl vrátit do reprezentace. Sám to připustil dva roky poté, co se po Euru s národním týmem rozloučil. Šestatřicetiletý fotbalista se však zotavuje z vážného zranění kolena a teprve v minulém týdnu začal v Manchesteru United pomalu trénovat.

"Je to těžká otázka, ale dá se o tom uvažovat, pokud se mi podaří dát se včas dohromady. Musím mít pocit, že budu užitečný. Nechci se vracet jen proto, že jsem někdo," řekl novinářům ve Stockholmu při soukromé akci nejlepší střelec švédské reprezentace v historii.

"Národní tým mi hodně chybí. Když za něj hraješ dvacet let a pak se na ostatní jen díváš, je to složité," přiznal. I bez Ibrahimovice Švédové v listopadu postoupili na šampionát do Ruska po úspěšné baráži s Itálií.

Potíže s kolenem rodáka z Malmö výrazně limitují, v této sezoně za United nastoupil jen sedmkrát a dal jediný gól v Ligovém poháru. S reprezentací se její kapitán rozloučil po 116 zápasech, v nichž nastřílel 62 branek.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP/Thanassis Stavrakis

Další čtení

Útočník Patrik Schick (na snímku z 26. března 2026) po vyřazení českých fotbalistů na MS už po skupině ukončil reprezentační kariéru. Rozhodnutí zvažoval již delší dobu.

Útočník Schick po vyřazení českých fotbalistů z MS ukončil reprezentační kariéru

Sport
25. 6. 2026
Trenér české reprezentace Miroslav Koubek během fotbalového zápasu skupiny A mistrovství světa mezi Českem a Mexikem

Koubek po krachu na šampionátu: Výkony nebyly dobré, ale hodlám pokračovat

Sport
Aktualizováno: 25. 6. 2026 07:40
Ladislav Krejčí reaguje po fotbalovém utkání skupiny A mistrovství světa mezi Českem a Mexikem

Krutý konec na Aztéckém stadionu: Čeští fotbalisté prohráli s Mexikem a balí kufry

Sport
25. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ