Změní Katar tradice? Šampionát by se tam prý mohl hrát v zimě

Sport
16. 8. 2012 11:20
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Fotbalové mistrovství světa v Kataru v roce 2022 by se mohlo kvůli klimatickým podmínkám hrát v zimě. Tvrdí to viceprezident FIFA, jordánský princ Alí bin Al Husajn, podle něhož by změna zažitého termínu nemusela znamenat problém. 

"Myslím, že by bylo lepší, kdyby se hrálo v zimě. Bylo by příznivější počasí pro hráče i pro fanoušky. Ale to si musejí rozhodnout pořadatelé," řekl Husajn německému deníku Tagesspiegel. 

Výhodou přesunu mistrovství světa do zimního termínu by bylo snesitelnější počasí, neboť v létě v Kataru panují obrovská vedra. Vrchol sezony v zimě by ovšem znamenal velký zásah do termínového kalendáře.

"Poslední asijský šampionát se také hrál v lednu, takže nevím, proč by mělo být MS v Kataru v zimě takový problém," oponoval Husajn. "Stejně je v Evropě zimní přestávka," dodal. 

To ovšem není tak úplně pravda - anglická Premier League se hraje i přes Vánoce, španělská liga má zhruba dvoutýdenní pauzu a německá bundesliga jen pětitýdenní. Mistrovství světa trvá obvykle čtyři týdny. 

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

Cena Emila Zátopka. Letos ji dostanou koulařka Fibingerová a diskař Bugár

Sport
15. 12. 2025

McLaren zazářil v Abú Dhabí: VELO proměnilo finále sezóny v senzaci

Sport
Aktualizováno: 8. 12. 2025 16:17

Norris je poprvé mistrem světa formule 1, v Abú Zabí mu stačilo třetí místo

Sport
7. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV