FOTO: Doba bronzová. Jak Češi slavili medailovou "nálož"

Sport
14. 8. 2016 12:15
bez popisku 839126
bez popisku 839126

Devátý olympijský den v Riu de Janeiro se nesl ve znamení velkých úspěchů českých sportovců: připsali si hned tři medaile, celkový počet tak vzrostl na pět. Činily se především tenistky, Petra Kvitová ve dvouhře získala bronz, v deblu pak přidaly v čistě českém souboji medaili za třetí místo Lucie Šafářová s Barborou Strýcovou. Skifař Ondřej Synek sice nesplnil stoprocentně to, co si předsevzal, tedy zisk zlaté medaile, třetí místo však i z důvodu veliké konkurence bral všemi deseti. A jak už to tak bývá, úspěch se musí oslavit. A tak Češi slavili.

Stejně jako v případě zlatého Lukáše Krpálka i bronzoví Petra Kvitová s Ondřejem Synkem si vyzkoušeli, jak správně natočit plzeňský prazdroj. Petře to u výčepu slušelo a s Ondřejem si jistě ťukli, jak jinak než do dna.             

Těžko říci, zda toto číslo Ondřej Synek vyšvihl ještě před, nebo již po tom, co si natočil své zasloužené a orosené pivo. V každém případě však ukázal, že veslaři disponují velice solidní figurou. Taková drobounká Barbora Strýcová vypadá v porovnání s téměř dvoumetrovým Synkem skutečně roztomile.

Již těsně po zápase si udělali dvojce Šafářová, Strýcová "selfíčko", se kterým se pochlubili na Facebooku. Šafářová přidala slova: Splnil se mi další sportovní sen! Získaly jsme s Barčou bronz na olympiádě!!! Úžasný úspěch a radost!!!

Petra Kvitová prostřednictvím sociálních sítí poslala vzkaz všem svým fanouškům, kteří ji podporovali. Sice "rozdrncaná" v autobuse, přesto ale šťastná. Jasné heslo: "Jsme jeden tým!"

Šestadvacetiletá dvojnásobná wimbledonská šampionka a dnes již i olympijská medailistka Petra Kvitová se pochlubila, jak krásná je její medaile z OH v Riu de Janeiro.

#czechteam #teampetra #bronze #olympics

Fotka zveřejněná uživatelem Petra Kvitova (@petra.kvitova),

Šafářová se Strýcovou jsou veselé kopy. Cestou do olympijské vesnice začaly slavit již v autě, oficiální facebooková stránka českého olympijského týmu fotku okomentovala slovy: Pádíme na oslavy do Českého domu a vzadu v autě nám sedí vzácní pasažéři...

Pádíme na oslavy do Českého domu a vzadu v autě nám sedí vzácní pasažéři.. 🙂 @lucie.safarova @barborastrycova #CzechTeam 🏅

Fotka zveřejněná uživatelem Český olympijský tým 🇨🇿 (@olympijskytym), :57 PDT

Autor: Adam MašekFoto: ČTK , Facebook , Šimánek Vít, Instagram,

Další čtení

ilustrační foto

Byla první Češka na Mount Everestu. Teď umřela na Parbatu, vybuchla láhev

Sport
3. 7. 2025
Diogo Jota (uprostřed) při zápase Česko - Portugalsko, utkání 5. kola skupiny A2 fotbalové Ligy národů, 24. září 2022

Zemřel útočník Jota z Liverpoolu i s bratrem. Praskla jim pneumatika

Sport
3. 7. 2025
Plnou parou vpřed! (ilustrační foto)

Na Vltavě odstartoval slavný lodní maraton. Lodě plují z Budějovic do Prahy

Sport
27. 6. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ