Gorbačov i ruská trojka! Zahrajte si olympijské bingo

Sport
5. 2. 2014 09:44
Ruský prezident Vladimír Putin (vpravo).
Ruský prezident Vladimír Putin (vpravo).

Úvodní ceremoniál každých olympijských her je pro hostitelskou zemi příležitostí předvést ze sebe to nejlepší a oslavit kulturní podstatu národa. V pátek 7. února budou miliony lidí na celém světě sledovat zahájení zimních olympijských her v ruském Soči. A zpravodajský server The Wall Street Journal připravil originální tipovací hru bingo pro všechny, kdo si na úvod her chtějí trochu hrát.

Stačí si na serveru WSJ vybrat a vytisknout jednu ze čtyř variant hracích karet na bingo a pak už si v ní jen zaškrtávat jednotlivá políčka podle toho, co se v ceremoniálu objeví. Kdo první zaškrtne pět polí v libovolném směru, je vítěz. A co WSJ tipuje coby zaručenou součást zahajovacího ceremoniálu? Tady je přehled i s vysvětlivkami: 

MICHAIL GORBAČOV: Dvaaosmdesátiletý bývalý sovětský vůdce je trochu divokou kartou, protože má ve zvyku kritizovat Rusko pod vedením Vladimira Putina.
RUSKÁ TROJKA: Saně tažené třemi koňmi byly typickým znakem carského Ruska, a tudíž by dávaly logický smysl v úvodním ceremoniálu her.
ROMANOPISCI: Rusko je na ně nesmírně hrdé, ovšem nějak je zakomponovat do úvodního programu by se mohlo jevit jako problematické. Zkuste si představit třeba Idiota ...na ledě!
ŠACHY: Ano, to je součást ruské tradice, a tak není vyloučena tančící věž nebo střelec.
MEDVĚDI: Na zaškrtnutí tohoto políčka stačí jakýkoli medvěd - hnědý, černý, lední, dokonce i medvídek Pú nebo jeho ruská varianta.
BALET: Klasický balet v úvodním ceremoniálu? V Rusku? To je sázka na jistotu.
ŽELEZNICE: S více než 80 tisíci kilometry kolejí patří ruský železniční systém k nejdelším na světě.
ZPÍVAJÍCÍ DĚTI: Sbor zpívajících dětí je stejně nedílnou součástí všech zahajovacích ceremoniálů jako olympijská pochodeň.
KUPOLE: Ty by neměly chybět. Ale jak je předvedou?
SKLADATELÉ: Jakmile na obrazovce zazní Čajkovskij, Rachmaninov nebo Stravinskij, zaškrtněte toto políčko.
VESMÍRNÝ PROGRAM: Gagarin, Sputnik, Lajka... Rusko má ze závodů ve vesmíru spoustu zlatých medailí, takže by tohle nemělo překvapit.
LADA: Pokud ji zařadí, bude ji zezadu tlačit spousta lidí.
PUTIN: Bez komentáře.
MATRJOŠKY: V tomto případě nezní otázka, zda se objeví, ale kolik a jak velké.
BERANICE: K zaškrtnutí políčka se musí objevit na ploše, ne na turistech v hledišti.
STÍHAČKY MIG: Vážně jste si mysleli, že je vymyslel Hollywood pro film Top Gun?
PETR VELIKÝ: Čím by byl v Rusku úvodní ceremoniál bez cara?
KALAŠNIKOV: Platí totéž, co u beranic. Musejí se objevit na ploše, ne mezi diváky.
KROJE: S výjimkou podobných příležitostí už jsou k vidění jen v rustikálních scénách baletu.
VODKA: Jen v podobě nápojů, pěstitelé brambor se nepočítají.
TETRIS: Dávno před vznikem internetu plýtvali mladí Američané časem nad touhle hrou ruského původu.
EDWARD SNOWDEN: Znáte lepší způsob, jak naštvat Spojené státy, než nechat vystřelit nejproslulejšího přeběhlíka skrz olympijské kruhy?
RASPUTIN: Další divoká karta, ale zato malebná. Tenhle ruský mystik měl velký vliv na poslední ruské vládce z dynastie Romanovců.
ZEMĚDĚLSTVÍ: Instinkt napovídá, že nebude chybět scéna se šťastnými venkovany skotačícími s obřími snopy obilí.
LENIN: Historie se ignorovat nedá.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

Záložník Viktorie Plzeň Pavel Šulc se svou cenou

Záložník Viktorky Pavel Šulc vyhrál v anketě Zlatý míč fotbalistu sezóny

Sport
15. 7. 2025

Horner končí po 20 letech v čele týmu formule 1 Red Bull

Sport
9. 7. 2025
Klára Poláčková (Kolouchová)

Proč zemřela horolezkyně Kolouchová? Pád ano, výbuch ne

Sport
4. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ