Češi na kolečkách podlehli Američanům, nepomohl ani Hemský

Sport
2. 6. 2014 21:31
Aleš Hemský.
Aleš Hemský.

Inline hokejisté podlehli na mistrovství světa obhájcům zlata Američanům 4:5 a po dvou zápasech jim patří druhé místo ve skupině. Domácí tým v pondělí nastoupil v Pardubicích s novou posilou Alešem Hemským, ale útočník Ottawy v NHL se po vyrovnané bitvě musel s ostatními spoluhráči smířit s těsnou porážkou.

Hemský se občas připojí k inlinové reprezentaci pod hlavičkou IIHF, kterou trénuje dlouhá léta jeho otec Petr a v roce 2011 ji dovedl k premiérovému titulu. Od té doby Češi na stupních vítězů chyběli, což by před domácím publikem v Pardubicích rádi změnili.

V pondělním zápase s favorizovaným výběrem USA dvakrát stáhli manko o dva góly, ale na bod nedosáhli. Aleš Hemský si připsal asistenci u poslední české branky Patrika Šebka. Po něm však necelé dvě minuty před koncem rozhodl zápas pro Američany autor hattricku Matt White.

Skupinu Češi zakončí v úterý proti outsiderovi Velké Británii, ve čtvrtek bude následovat čtvrtfinále. Šampionát v ČEZ Areně vyvrcholí v sobotu.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Klára Poláčková (Kolouchová)

Proč zemřela horolezkyně Kolouchová? Pád ano, výbuch ne

Sport
4. 7. 2025
ilustrační foto

Byla první Češka na Mount Everestu. Teď umřela na Parbatu, vybuchla láhev

Sport
3. 7. 2025
Diogo Jota (uprostřed) při zápase Česko - Portugalsko, utkání 5. kola skupiny A2 fotbalové Ligy národů, 24. září 2022

Zemřel útočník Jota z Liverpoolu i s bratrem. Praskla jim pneumatika

Sport
3. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ